Bundesliga. Bayern gorszy od Stuttgartu. Kane trafił, ale rekord Lewandowskiego się oddala

2024-05-04, 18:54

Harry Kane trafił do siatki, ale Bayern uległ VfB Stuttgart . Foto: PAP/EPA/ANNA SZILAGYI

Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z VfB Stuttgart 1:3 w 32. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Niemiec. Bramkę dla Bawarczyków zdobył Anglik Harry Kane, który z 36 golami goni rekord sezonu Roberta Lewandowskiego (41). Do końca sezonu Bundesligi pozostały jednak tylko dwie kolejki.

Harry Kane trafił do siatki w 37. minucie z rzutu karnego, doprowadzając do remisu. Osiem minut wcześniej prowadzenie gospodarzom dał Leonidas Stergiou.

Świetny finisz Stuttgartu

VfB wygraną zapewniło sobie w końcówce. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Woo-Yeong Jeong, a Silas w doliczonym przez sędziego czasie gry.

Szanse Kane'a na choćby wyrównanie rekordu Lewandowskiego są niewielkie. Bayernowi w Bundeslidze pozostały już tylko dwa mecze - z VfL Wolfsburg i Hoffenheim. Polski napastnik 41 bramek zdobył w sezonie 2020/21, grając wówczas właśnie w Bayernie. W dodatku dokonał tego w 29 spotkaniach.

Bayern straci 2. miejsce?

Od 14 kwietnia wiadomo, że Bayern nie obroni tytułu w Bundeslidze. Pewny tego jest niepokonany w obecnym sezonie Bayer Leverkusen, który w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt.

Mimo porażki monachijczycy utrzymali drugą pozycję w tabeli. Nad trzecim VfB mają jednak już tylko dwa punkty przewagi.

W środę Bayern czeka w Madrycie rewanżowy mecz z Realem w półfinale Ligi Mistrzów. W Niemczech było 2:2.