PŚ w skokach. Planica 7. Adam Małysz przed drużynówką: apetyty są spore

2019-03-22, 18:07

Dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim Adam Małysz podczas zawodów Pucharu Świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy. Foto: PAP/Grzegorz Momot

- Brawo Piotrek Żyła - kolejne podium w tym sezonie. Tym razem trzecie miejsce. Na pochwały zasługuje też Kuba Wolny, który po raz kolejny poprawił swój rekord życiowy - napisał na Facebooku Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w piątkowym konkursie PŚ w Planicy, zawody wygrał Niemiec Markus Eisenbichler.

W sezonie 2018/2019 skoczkowie rywalizują w 40. edycji Pucharu Świata. Portal PolskieRadio24.pl z tej okazji przygotował specjalny serwis, w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje związane z wydarzeniami na skoczniach.

PŚ W SKOKACH NARCIARSKICH 2018/2019 - SERWIS SPECJALNY

Żyła zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy. Zwyciężył - po raz pierwszy w karierze - Niemiec Markus Eisenbichler, a drugi był triumfator całego cyklu Japończyk Ryoyu Kobayashi.

TVP

Wolny "cichym" bohaterem

Na Letalnicy bardzo dobrze spisał się Jakub Wolny, który w pierwszej serii poszybował na odległość 235,5 m, o 5,5 więcej niż dotychczasowy rekord w swojej karierze. W serii finałowej skoczył 21,5 bliżej i ostatecznie zajął dwunaste miejsce. Skoczka docenił Adam Małysz, który na Facebooku napisał: "Na pochwały zasługuje też Kuba Wolny, który po raz kolejny poprawił swój rekord życiowy".

Drużynówka na słoweńskim mamucie

W sobotę w Planicy odbędzie się konkurs drużynowy. Biało-czerwoni wystąpią w składzie: Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła.

Z kolei w niedzielę finałowe zawody PŚ w skokach narciarskich sezonu 2018/19 z udziałem najlepszej "30" tegorocznego PŚ. Początek o godzinie 10.