ATP Madryt. Hubert Hurkacz - Daniel Altmaier. Kiedy i o której mecz Polaka?

2024-04-28, 07:34

Hubert Hurkacz. Foto: PAP/EPA/JUANJO MARTIN

Hubert Hurkacz w trzeciej rundzie turnieju ATP 1000 w Madrycie zmierzy się z Niemcem Danielem Altmaierem. Kiedy i o której kolejny mecz tenisisty z Wrocławia?

W drugiej rundzie madryckiej imprezy Hurkacz pokonał Brytyjczyka Jacka Drapera 6:1, 7:5. Pierwszy set zakończył się bardzo szybkim zwycięstwem Polaka, który szedł jak burza i ograł Brytyjczyka 6:1. W drugiej odsłonie tego pojedynku zaczęły się schody, a Draper postraszył wyżej rozstawionego zawodnika. Ostatecznie Hurkacz zdołał jednak wrócić do gry, wygrywając 7:6 i zapewniając sobie przepustkę do kolejnej rundy madryckiej imprezy.

Z kolei Altmaier ma za sobą gładkie zwycięstwo z Arthurem Filsem. Niemiec pokonał Francuza 6:2, 6:3, a ich spotkanie trwało godzinę i 19 minut. Altmaier zajmuje 61. miejsce w rankingu ATP, a jego najwyższa lokata to 47. pozycja, którą osiągnął na początku 2023 roku.

Popularny "Hubi" grał dotychczas z Altmaierem tylko raz. Polak pokonał go 7:6, 6:0 w 1/16 finału turnieju w Poznaniu w 2019 roku. Hurkacz uchodzi za zdecydowanego faworyta w starciu z 25-letnim rywalem. Jeżeli Polakowi uda się pokonać Altmaiera, w 1/8 finału zmierzy się z lepszym zawodnikiem z pary Sebastian Baez - Taylor Fritz. Starcie Argentyńczyka z Amerykaninem rozpocznie się po meczu Hurkacza.

Kiedy i o której mecz Hubert Hurkacz - Daniel Altmaier?

Pojedynek Huberta Hurkacza z Danielem Altmaierem rozpocznie się w niedzielę po godz. 14. Na to, kiedy dokładnie obaj zawodnicy wyjdą na kort wpływ będą miały wcześniejsze mecze w Madrycie.