ATP Madryt. Powtórka zeszłorocznego finału nie zawiodła. Carlos Alcaraz pokonał Jana-Lennarda Struffa w trzech setach

2024-04-30, 19:33

Carlos Alcaraz awansował do ćwierćfinału turnieju w Madrycie. Foto: PAP/EPA/JUANJO MARTIN

Carlos Alcaraz zameldował się w ćwierćfinale turnieju ATP 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Hiszpan pokonał Niemca Jana-Lennarda Struffa 6:3, 6:7 (5-7), 7:6 (6-4).

O losach pierwszego seta zadecydował szósty gem, w którym Alcaraz zdołał zwyciężyć przy podaniu Struffa. Choć Hiszpan musiał bronić trzech break pointów, to ostatecznie utrzymał prowadzenie i wygrał 6:3.

Drugą partię trzeci zawodnik rankingu ATP rozpoczął od przełamania niemieckiego tenisisty. W czwartym gemie 34-latek zdołał doprowadzić do wyrównania, a o losach seta rozstrzygnął tie-break. Trzynasty gem przyniósł pięć tzw. mini breaków, z czego trzy należały do Struffa, którego zwycięstwo doprowadziło do trzeciego seta.

W decydującej części meczu Alcaraz prowadził z przewagą przełamania, a w dziewiątym gemie miał cztery piłki meczowe. Struff zdołał jednak wrócić ze stanu 0:40 przy podaniu rywala i przełamać faworyta.

W tie-breaku Niemiec przegrywał 0-3, jednak doprowadził do wyrównania, a przez chwilę nawet prowadził. Reszta decydującego gema należała jednak do Hiszpana, który zwyciężył 7-4 i przypieczętował awans do ćwierćfinału.

Jego kolejnym rywalem będzie Andriej Rublow, który pokonał Tallona Griekspoora 6:2, 6:4.

Do ćwierćfinału awansował także Jannik Sinner. Drugi tenisista świata pokonał Karena Chaczanowa 5:7, 6:3, 6:3.