Rugbyści minimalnie przegrali ze Szwajcarią

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 20:00
Reprezentacja Polski w rugby przegrała w Łodzi ze Szwajcarią 25:28 w swoim ostatnim meczu rozgrywek Rugby Europe Trophy.
Audio
Reprezentacja Polski w rugby
Reprezentacja Polski w rugbyFoto: Robert Grzędowski

Mecz w Łodzi trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej akcji. Szwajcarzy cały czas uciekali z wynikiem, a Polacy gonili, raz po raz doprowadzając do remisu lub zbliżając się na niewielką różnicę punktową. Na przerwie nasi prowadzili nawet 18:15. Ostatecznie nie dali jednak rady postawić kropki nad "i'. Optyczna przewaga nie wystarczyła i po wyrównaneh drugiej połowie "Biało-czerwoni" przegrali 25:28.

Posłuchajcie, co powiedział po meczu Daniel Gdula z reprezentacji Polski. Jego wypowiedź w załączonym fragmencie Wiadomości Czwórki.

Polska grała ze Szwajcarią o trzecie miejsce na koniec rozgrywek Rugby Europe Trophy. Zwycięstwo zagwarantowałoby "Biało-czerwonym" taką pozycję końcową. Przegrana nie przekreśliła szans, ale Szwajcarzy w swoim ostatnim meczu musieliby przegrać u siebie z Litwinami. Wyniki dotychczasowych meczów pokazują, że jest to niemal niemożliwe.