Siatkarze nie dali rady Brazylii

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 10:50
Reprezentacja Polski w siatkówce przegrała z reprezentacją Brazylii 2:3 w meczu dziewiątej kolejki Pucharu Świata.
Piłka siatkowa
Piłka siatkowaFoto: Darek Matyja

Mecz Polski z Brazylią był najważniejszym starciem w walce o końcowe zwycięstwo w całym Pucharze Świata. Dzięki wygranej Brazylijczycy są już niemal pewni pierwszego miejsca, mimo, że do końca turnieju zostały jeszcze dwie kolejki spotkań. "Biało-czerwoni" nie poddali się jednak bez walki.

Mecz lepiej otworzyli nasi siatkarze i zdecydowanie wygrali pierwszą partię 25:19. W drugim, wyrównanym secie zaważyła końcówka, a tę lepiej rozegrali Brazylijczycy. Skończyło się 23:25.

W trzeciej partii znów gra była jednostronna, ale tym razem dominowali Canarinhos, którzy wygrali 25:19. Naszym udało się doprowadzić do tie-breaka dzięki zwycięstwu w czwartej partii 25:16.

Decydujący piąty set ułożył się po myśli Brazylijczyków. Prowadzili w nim od początku do końca i zakończyli mecz przy stanie 15:11.

***

Robert Grzędowski

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT

Sportowe Podsumowanie Dnia - 12 października 2019.

Takiego dopingu jak na meczach Alternatywnego Kluby Sportowego Zły nie powstydziłby się nie jeden klub z najwyższych klas rozgrywkowych.

Po szesnastu latach przerwy ekstraklasa siatkarek wróciła do Warszawy. Debiutująca w najwyższej klasie rozgrywkowej Wisła przegrała jednak u siebie z drużyną #Volley Wrocław.