Polscy piłkarze z awansem na Euro

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 22:45
Piłkarska reprezentacja Polski wygrała z reprezentacją Macedonii Południowej 2:0 i zapewniła sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.
Stadion Narodowy w Warszawie
Stadion Narodowy w WarszawieFoto: Wikipedia/Mateusz Włodarczyk

Już przed rozpoczęciem meczu z Macedonią Północną w Warszawie polscy piłkarze wiedzieli, że zagrają o awans ma mistrzostwa Europy. Układ wyników eliminacyjnej grupy G sprawił, że już w ósmym z dziesięciu meczów "biało-czerwoni" mogli sobie zapewnić grę w Euro 2020.

Reprezentacja Polski zdominowała grę w niedzielnym meczu i raz po raz stwarzała sobie dobre sytuacje strzeleckie pod bramą rywali. Macedończycy, mimo odważnych zapowiedzi, nie byli w stanie grać z Polakami jak równy z równym. Liczne akcje nie przekładały się jednak na gole i przez długi czas wynik nie był rozstrzygnięty.

Pierwsza bramka padła w 74. minucie, gdy akcję Krychowiaka i Lewandowskiego sprytnym strzałem wykończył świeżo wprowadzony na boisko Frankowski. Sześć minut później na 2:0 podwyższył inny zmiennik - Arkadiusz Milik. Napastnik Napoli popisał się ładnym uderzeniem zza pola karnego.

Na dwie kolejki przed końcem eliminacji Polacy zapewnili sobie awans na przyszłoroczne Euro. Po raz pierwszy w historii nasza reprezentacja wystąpi w trzeciej kolejnej dużej piłkarskiej imprezie z rzędu - po Euro 2016 i mistrzostwach świata 2018.

***

Robert Grzędowski

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT

Sportowe Podsumowanie Dnia - 12 października 2019.

Reprezentacja Polski w siatkówce przegrała z reprezentacją Brazylii 2:3 w meczu dziewiątej kolejki Pucharu Świata.

Reprezentacja Japonii wygrała ze Szkocją 28:21 w ostatnim meczu fazy grupowej Pucharu Świata w rugby. Dzięki wygranej gospodarze turnieju awansowali do ćwierćfinału turnieju.