X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gdy różnica wieku nie ma znaczenia...

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 11:50
- W mojej praktyce częściej zdarza się takie rozdanie, w którym mężczyzna jest starszy od kobiety. Dlaczego to nas nie dziwi, a dziwią nas inne historie? - zastanawiała się w Czwórce sex & life coacherka Marta Niedźwiecka, nawiązując do związku prezydenta Francji Emmanuela Macrona ze swoją starszą o 24 lata żoną Brigitte Macron.
Audio
  • Razem z Martą Niedźwiecką prześwietlamy związki z dużą różnicą wieku między partnerami (Strefa Prywatna/Czwórka)
Prezydent Francji Emmanuel Macron z żoną Brigitte Macron
Prezydent Francji Emmanuel Macron z żoną Brigitte MacronFoto: PAP/ Liewig Christian/ABACA

Marta Niedźwiecka Związki osób z dużą różnicą wieku stereotypowo kojarzą się ze stosunkiem władzy. Fenomen Macronów stoi w poprzek tego stereotypu. Oni od samego początku współpracują i do władzy doszli razem

Dla niektórych konserwatywnych Europejczyków taki układ okazuje się trudny do zaakceptowania. Takie związki zazwyczaj się ukrywa, bo naruszają fundament patriarchalnego społeczeństwa. - Uderza mnie pomysł, że ktoś może to negatywnie oceniać. Reakcje na związek Emmanuela Macrona z żoną spowodowały moją głęboką zadumę - mówiła Marta Niedźwiecka. - W przypadku Donalda i Melanii Trumpów, gdzie Prezydent Stanów Zjednoczonych jest dużo starszy od Pierwszej Damy, nikt tego nie kwestionuje, bo to potwierdza jego męskość. To jest komunikat dojrzałego mężczyzny do świata - dodała zaproszona ekspertka.       

Jak przekonywała, burza, która powstała wokół francuskiej pary jest niezwykle interesująca. - Tu widać jak w lustrze podwójną moralność, która rządzi światem zachodu - podkreślała. A jaka jest jej zdaniem idealna różnica wieku pomiędzy partnerami w związku? - Z punktu widzenia potrzeb seksualnych Brigitte i Emmanuel Macron uosabiają najlepszy wzorzec. Gdyby 40-letnia kobieta miała żyć jedynie w dyktacie swojego libido, to najlepszy byłby dla niej młody mężczyzna - wyjaśniała Marta Niedźwiecka.

Marta Niedźwiecka Nie oceniajmy ludzi, bo możemy komuś zrobić krzywdę. Skupmy się raczej na obserwacji

Kto jest głową w związku ze znaczną różnicą wieku pomiędzy partnerami? Jak reagują dzieci, rodzina, sąsiedzi? Jak radzić sobie ze społecznym ostracyzmem? Jakie są wady i zalety takiej relacji? Jaki wpływ na taki związek ma uroda? Co może być kluczem sukcesu takiego związku, a co przyczynia się do jego porażki? Między innymi nad tymi kwestiami zastanawialiśmy się w "Strefie Prywatnej".

Marta Niedźwiecka w Czwórce/fot. Czwórka Marta Niedźwiecka w Czwórce/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Gość: Marta Niedźwiecka (sex & life coacherka)

Data emisji: 14.06.2017

Godzina emisji: 20.05

jsz/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Być jak bracia Coen. Za co kochamy rodzeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 19:29
Bracia Coen czy Dardenne to symbole idealnie działających, zgodnych braterskich tandemów - w sferze prywatnej i zawodowej. Na ogół jednak trudno o tak bliskie relacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka mówienia "nie" a "magia olewania"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 11:05
- Często trudno nam sobie wyobrazić sytuację, w której komuś odmawiamy, a przełożenie tego w czyn dla niektórych może być męką. Automatycznie pojawia się w naszej głowie myśl: "nie będą mnie lubić" - tłumaczyła w "Dniu Kobiet" psycholożka Barbara Zych.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiperkonsumpcja czyli Dzień Dziecka przez cały rok

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 18:58
Pieniądze jakimi dysponują młodzi konsumenci rosną w szybkim tempie. Według badań "Kids’ Power", dzieci w wieku 7-10 lat dysponują średnio 18 złotymi tygodniowo. W grupie wiekowej 11-16 lat tygodniówka wynosi średnio 28 złotych. Czy dzisiaj dzieci zaczynają rządzić portfelami swoich rodziców? Z czym przede wszystkim związane jest to zjawisko?
rozwiń zwiń