X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Depresja dzieci. Jak ją rozpoznać?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 10:00
Depresja jest chorobą, która coraz częściej dotyka dzieci i młodzież. W młodym wieku jest tym bardziej niebezpieczna, bo często niewidoczna dla najbliższego otoczenia - mylona z buntem i złym wychowaniem. 
Audio
  • Jak pomóc młodym w walce z depresją, jak jej nie przegapić, jak nie pomylić z młodzieńczym buntem (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Africa Studio/shutterstock.com/cc

Wiąże się z tym wiele niebezpieczeństw, wśród których ryzyko podjęcia próby samobójczej jest najgroźniejsze.

- Na numer Antydepresyjnego Telefonu często dzwonią rodzice. Mówią o dzieciach, które są prześladowane, bite, nie radzą sobie w nauce, mają utrudniony kontakt z rówieśnikami. Pytają jak sobie z tym poradzić, jak pomóc dziecku - zdradza Agnieszka Żochowska, psycholog, dyżurująca przy telefonie. - Granica pomiędzy przygnębieniem dziecka, a depresją jest bardzo cienka, nieuchwytna dla samych rodziców. Ja też przez telefon nie jestem w stanie tego stwierdzić - dodaje. 

Młodzi ludzie oceniają siebie, przez to, jak są postrzegani przez innych Agnieszka Żochowska

Ekspertka podkreśla, że depresja i zaburzenia nastroju nie biorą się znikąd. Dużym zagrożeniem XXI wieku są telefony, komputery, osamotnienie, brak wyjść z domu. - Młodzi wielokrotnie chcą dorównać osobom, które im imponują, które widzą w telefonie: na Instagramie, na Facebooku - objaśnia. 

Kto dzwoni pod telefon zaufania? Czy problem depresji dotyczy w jednakowym stopniu dziewczynek i chłopców? Czy często dzwoni młodsza młodzież, dzieci? Jak pomóc dziecku w walce z depresją? Jak nie bagatelizować problemu? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Agnieszka Żochowska (psycholog, dyżurująca przy Antydepresyjnym Telefonie Forum Przeciw Depresji)

Data emisji: 27.02.2019

Godzina emisji: 20.09

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmiany cywilizacyjne - katalizator stresu i problemów psychicznych

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 17:06
10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na zachowanie higieny także w tej sferze, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie nastolatki piją od lat 90. Jak wyjść ze spirali nałogu?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 14:28
- Nie pilibyśmy alkoholu, gdyby nie była to substancja psychoaktywna, która ma wpływ na nasze emocje i samopoczucie. I wydaje nam się, że tego właśnie potrzebujemy - mówiła Jadwiga Fudała, terapeutka uzależnień.
rozwiń zwiń