Lepsze życie z aplikacją?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 17:23
Wszystkim leniwcom i zabieganym, którzy nie mogą zapanować nad własnym życiem z pomocą przychodzą aplikacje, osobiste rejestratory i czujniki zapisujące prawie każdą naszą aktywność.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Dzięki tym danym łatwiej wprowadzić w nasze życie porządek i efektywniej wykorzystywać czas. Podobno wkraczamy w erę self-trackingu, której efektem ma być Quantified Self czyli "zmierzona jaźń". Na ile jednak chcemy udoskonalać siebie? Czy pogoń za lepszym życiem, lepszym snem, lepszą wydajnością itd., mają jakiś koniec? Na ile jest to spowodowane wymogami współczesnego świata, presją społeczną, a na ile tak naprawdę jest to nam samym potrzebne? Do jakiego stopnia można poszerzyć możliwości ludzkiego organizmu? Gdzie kończy się człowiek,  a zaczyna cyborg? O dylematach współczesnego człowieka, biohackingu i wetware, porozmawiamy z psychologiem i psychoterapeutą Igorem Rotbergiem.

***

Na audycję z cyklu "Strefa Prywatna" we wtorek (2.04) o godzinie 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek

pj

Czytaj także

Leszek Talko: żeby nadążyć za nastolatkiem, trzeba być sprinterem

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 11:20
- Na potrzeby najnowszej książki żyłem tam, gdzie nastolatek czuje się najlepiej: w sieci, w grach, w mediach społecznościowych. To był gigantyczny wysiłek, czułem się kompletnie wyczerpany - opowiada Leszek Talko, autor "Nastolatka dla początkujących".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kim jest statystyczny komputerowy ćpun?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 13:43
- U podłoża uzależnienia od grania w gry leży ten sam mechanizm, który działa w przypadku alkoholików czy narkomanów. To problem z regulowaniem własnych emocji, który powoduje "uciekanie w inny świat". Tylko każdy ma swój świat, do którego ucieka - mówi dr Magdalena Rowicka.
rozwiń zwiń