W rytmie serca. Jak o nie zadbać, żeby było zdrowe?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 13:00
Jego rytmiczny dźwięk towarzyszy nam od pierwszych chwil życia, a potem nasze życie i jego jakość zależą od niego równomiernej, nieustannej pracy. Serce to nasz najważniejszy organ. Co robić, żeby było zdrowe?
Audio
  • Co robić, żeby nasze serce było zdrowe? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Natali_ Mis

Najpierw marchewka, potem ziemniak. Dziecięca dieta to przygoda

- Choroby serca dotyczą zazwyczaj osób powyżej 60. roku życia, ale do mojego gabinetu coraz częściej przychodzą osoby młode. Najczęściej te, które znajdują się w tzw. "grupie zwiększonego ryzyka". Dziedziczą choroby swoich rodzicach lub rodzą się z wadą wrodzoną - wyjaśniał lekarz, kardiolog Maciej Kostubiec.

- Zdarzają się też niestety tacy, którzy na swoje dolegliwości zapracowują sami. Niszczą swoje zdrowie brakiem odpowiedzialności. Prowadzą niezdrowy styl życia, stosują nieodpowiednią dietę, nie posiadają żadnej aktywności fizycznej - mówił na antenie Czwórki. 

Jak zabezpieczyć nasze zdrowie? Czy miłość działa korzystnie na nasze serce? Jak o nie dbać na co dzień? M.in. na te pytania odpowiadał lekarz Maciej Kostubiec.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Goście: Dr hab. n. med. Maciej Kostrubiec z Centrum Medycznego Alfa-Lek

Data emisji: 13.02.2018

Godzina emisji: 14.12 

ac/kd

Czytaj także

Nie tylko w Walentynki - jak dbać o serce?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 13:22
Serce to nasz najważniejszy organ, pracuje bez przerwy, pompując krew do naczyń krwionośnych. Co mu szkodzi, a jak na co dzień możemy ułatwiać mu "pracę"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Protezy naczyń krwionośnych. Komu uratują życie?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 16:57
Według danych GUS w ubiegłym roku z przyczyn kardiologicznych zmarło w Polsce blisko 200 tys. osób. Sztuczne naczynia miałyby pomóc pacjentom z chorobą wieńcową, a nad takimi protezami pracuje zespół z Politechniki Warszawskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"M" jak "mięsopust". Szalony czas w karnawale

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 16:00
Kiedyś to określenie oznaczało końcówkę karnawału, czyli okresu od święta Trzech Króli do Środy Popielcowej. - Zwłaszcza od Tłustego Czwartku, kiedy w biesiadach, tańcach, wesołości i pijatyce nie było umiaru - mówiła Małgorzata Kunecka z Muzeum Etnograficznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Emocje zawsze znajdują swoje odzwierciedlenie w funkcjonowaniu serca"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 17:11
- Serce jest niezwykle wrażliwe na emocje – zarówno pozytywne, jak i negatywne. Emocje zawsze znajdują swoje odzwierciedlenie w funkcjonowaniu serca – powiedział w audycji Na Zdrowie kardiolog, hipertensjolog dr. n. med. Piotr Gryglas. Gość mówił także o tym, jak dbać o serce, by jak najdłużej utrzymać je w dobrej kondycji.
rozwiń zwiń