more_horiz

Nauczyciel Roku 2018 Przemysław Staroń: w edukacji najważniejsze są relacje

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 15:30
- Żeby praca nauczyciela, trenera przynosiła efekty należy zrezygnować z patologicznego"jacentryzmu". Wtedy robi się w nas przestrzeń dla potrzeb drugiego człowieka - mówi Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018.
Audio
  • Przemysław Staroń - jaki jest Nauczyciel Roku 2018? (Dajesz radę/Czwórka)
Przemysław Staroń
Przemysław StarońFoto: Paweł Lęcki

Gość Czwórki jest psychologiem i kulturoznawcą oraz nauczycielem filozofii, etyki, wiedzy o kulturze i historii sztuki w sopockim liceum. - Budowanie relacji z drugim człowiekiem przebiega etapami. I tak właśnie robię to z moimi uczniami. Nie udaję, że świetnie ich znam, nie zaczynam spotkania od słów "jak ja się cieszę, że mogę z wami pracować". Nie jestem wylewny, ale ciekawy ich jako ludzi. Wyraźnie określam zasady, które obowiązują na moich zajęciach. Bo zasady dają poczucie bezpieczeństwa - tłumaczy Przemysław Staroń.

Przemysław Staroń Totalny luz na lekcji z czasem zamienia się w chaos. Dlatego moim zdaniem elementy dyscypliny są potrzebne

W jaki sposób rozmawia z uczniami? Czego od nich oczekuje? Dlaczego "nie kumpluje się"? Kto jego zdaniem sprawdzi się w tym zawodzie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Przemysław Staroń (Nauczyciel Roku 2018)

Data emisji: 18.10.2018

Godzina emisji: 14.08

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna, Dominika, Weronika, Ela i Michał - reporterzy Czwórki prywatnie

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2017 13:51
Nasi słuchacze znają głosy reporterów "Czatu Czwórki", ale niewiele wiedzą o nich samych. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Anna, Dominika, Weronika, Ela i Michał zgodzili się ujawnić odrobinę siebie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zostać przewodnikiem górskim?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 10:00
- Nie zawsze łatwo jest pogodzić górską pasję z codziennością. Jednak to, czego nauczyć się można na kursach przewodnickich bardzo ułatwia późniejszą organizację całego życia – mówi Michał Pluta ze Studenckiego Klubu Górskiego UW.
rozwiń zwiń