X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

10. "Warszawa w budowie". Sztuka nawiązywania sąsiedzkiego dialogu

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 15:33
- Ta odsłona jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że odbywa się po raz dziesiąty. Tegoroczny festiwal tworzyliśmy przy współpracy kolektywu kuratorskiego z Zagranicy - mówił Szymon Maliborski, współorganizator festiwalu.
Audio
  • "Warszawa w budowie". Dziesiąta odsłona porusza temat migracji (Stacja kultura/Czwórka)
Warszawa, budynek PKiN
Warszawa, budynek PKiNFoto: lucian_andrei/Pixabay

Chcemy przyjrzeć się spektrum relacji społecznych, które spotykają migrantów w Warszawie. Takie, które przywożą razem ze swoją pamięcią kulturową i które starają się dopasować do zaistniałej sytuacji Szymon Maliborski

- Centrum Badań nad Kulturą Wizualną z Kijowa zaproponowało, że skoro podejmujemy temat migrantów ze Wschodu w Warszawie, to powinniśmy wrzucić festiwal w sytuację wydarzenia migrującego. Na chwilę umieścić go w innym kontekście - opowiadał gość Czwórki.

- Idea festiwalu streszcza się już w samym tytule. "Sąsiedzi" to wyrażenie, które jest nadużywane w oficjalnym dyskursie. Przykrywamy tym określeniem różne sytuacje, które są raczej ambiwalentne. Nas interesowała relacja wymiany intelektualnej w relacji Kijów-Warszawa. Podobne procesy myślowe, analogie, wszystko, co mieści się w terminie "sąsiedzkość" - tłumaczył. 

Na czym polegały działania w ramach wydarzenia "Urbanistyka w stanie wyjątkowym"? Co w ramach festiwalu będzie można oglądać w pawilonie Cepelii? Jak zachowała się architektura modernizmu i czy sztukę mogą kształtować wydarzenia polityczne? Co dzieje się z "odtrąconą" architekturą i co możemy dla niej zrobić współcześnie? O tym w nagraniu audycji.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Szymon Maliborski (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, współorganizator festiwalu)

Data emisji: 02.10.2018

Godzina emisji: 11.18

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dobry wzór" - najlepszy polski design na jednej wystawie

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 08:00
- Każdemu człowiekowi należy się piękno i funkcjonalność. Rzeczy, którymi się otaczamy mają być niedrogie, dobrze zaprojektowane i rozwiązywać problemy dnia codziennego - mówiła Katarzyna Rzehak, przewodnicząca jury konkursu "Dobry wzór".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Error. Niech projektant rozwiąże problem

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 14:19
- Myśląc nad hasłem festiwalu - "Error"- początkowo myśleliśmy o błędzie komputera - przyznaje Paulina Kisiel, kierownik Gdynia Design Days. - Później poszliśmy dalej, sięgnęliśmy do łaciny, gdzie "error" oznacza proces wędrowania, tułania się. W przełożeniu na projektowanie, to proces znajdowania najlepszych rozwiązań - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polish Culture Trip – kontener wypełniony polskim designem

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 14:50
- Na pierwszy rzut oka Mobilny Instytut Kultury wygląda jak zwykły czarny kontener. Po rozłożeniu okazuje się, że może on być jednocześnie sceną, galerią, miejscem spotkań, a nawet mini-kinem – mówiła Monika Petryczko, współorganizatorka MIK.
rozwiń zwiń