X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal filmowy, który będzie burzyć mur

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 16:20
Trzecia odsłona festiwalu odbędzie się w dniach od 25 do 28 października w Warszawie i - co podkreślają organizatorzy - zburzy mur.
Audio
  • 3#. Festiwal Filmowy Ukraina - co w programie? (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcia do filmu Kiedy padają drzewa zrealizował nagradzany na festiwalach w Berlinie i Sundance Michał Englert wraz  z Mateuszem Wichłaczem
Zdjęcia do filmu "Kiedy padają drzewa" zrealizował nagradzany na festiwalach w Berlinie i Sundance Michał Englert wraz z Mateuszem WichłaczemFoto: mat. promocyjne/Festiwal Filmowy Ukraina

- Mur zbudowany ze stereotypów, które przez lata tworzyły się i wśród Ukraińców, i wśród Polaków - tłumaczy Natalia Panczenko. - Jako Ukrainka, która mieszka w Polsce, uważam, że to najwyższy czas otworzyć się na siebie i to najbardziej jak tylko się da - przekonuje.

Czytaj także
katarzyna trzaska 1200 piwowarek.jpg
Podlaska wieś i dziwni turyści z Berlina

Ma w tym pomóc program tegorocznej imprezy, w którym znalazły się filmy opowiadające o współczesnej kulturze ukraińskiej i pokazujące trendy rozwijające się w kinematografii oraz w muzyce i sztuce współczesnej. - Wśród nich jest ukraińsko-polsko-macedońska produkcja "Kiedy padają drzewa", czyli fabularny debiut reżyserki i scenarzystki Marysi Nikitiuk - opowiada Martyna Lach. - Akcja filmu rozgrywa się w zapomnianej przez Boga wiosce na Ukrainie, gdzie mała, zbuntowana dziewczynka poznaje życie obserwując romans swojej nastoletniej kuzynki z lokalnym rozrabiaką - dodaje.  

Kim są samosioły? Jaką rolę w historii Związku Radzieckiego odegrał Mustafa Dżemilew? Jakie wydarzenia będą towarzyszyć festiwalowi? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Martyna Lach, Natalia Panczenko (Festiwal Filmowy Ukraina)

Data emisji: 15.10.2018

Godzina emisji: 11.16

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Bukowska: "53 wojny" zatrzymują widza emocjami

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 14:41
- Wojna jest nam bliska. To, że jej tutaj nie widzimy, nie znaczy, że nie odczuwamy - wyjaśnia Ewa Bukowska, reżyserka filmu "53 wojny". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Subbotko: "Dziurę w głowie" każdy sam musi zinterpretować

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 17:30
- To trudny film, opowiadany w inny sposób niż w tej chwili opowiada się filmy. A mimo to okazało się, że "Dziura w głowie" świetnie komunikuje się z widzem - mówi reżyser Piotr Subbotko.  
rozwiń zwiń