X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa Tradycja 2019. Różne ścieżki do tradycji

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 14:55
Poznaliśmy laureatów 22. odsłony Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja. Nagroda Grand Prix powędrowała w ręce zespołu Lumpeks. A kto zauroczył Damiana Sikorskiego?
Audio
  • Zakończył się 22. Festiwal Nowa Tradycja. Zespół Krzikopa opowiada o swojej muzyce (Stacja Kultura/Czwórka)
Lumpeks, laureat Grande Prix Nowej Tradycji 2019.
Lumpeks, laureat Grande Prix Nowej Tradycji 2019.Foto: Grzegorz Śledź

Lumpeks został nagrodzony "za swobodną, odważną, pełną wyobraźni i poczucia interpretacji tradycji muzycznych". Pierwsze miejsce w konkursie zajęli muzycy z KakofoNIKT & Chór Pogłosy, drugie - Trimagine, a trzecie - Krzikopa ze Śląska. Jak przyznali jurorzy, ta muzyka ujęła ich wyobraźnią, odwagą, oddaniem i autentyczną szczerością.

Kapituła przyznała też wyróżnienie zespołowi Projekt Swada, a Nagroda Specjalna im. Czesława Niemena trafiła do zespołu Trimagine. "Złote gęśle", nagrodę dla najlepszego instrumentalisty, otrzymał Michał Joniec z zespołu KakofoNIKT, a publiczność zgromadzona w Studiu im. W. Lutosławskiego przyznała nagrodę "Burza braw" zespołowi Karuzela. 

Dowiedz się więcej o festiwalu Nowa Tradycja>>>

- Na mnie ogromne wrażenie zrobił zespół Krzikopa - przyznaje dziennikarz muzyczny Czwórki, Damian Sikorski. A z muzykami grupy rozmawiał tuż przed koncertem. - Ludzie są coraz bardziej ciekawi Śląska - mówiła Kasia Dydziak. - My chcemy przedłużyć wielowiekową kulturę Śląska o kolejne wieki - dodaje. - Gdy dorastałem słuchało się wszystkiego innego tylko nie swojej muzyki, my chcieliśmy to zmienić, by Ślązacy mogli się pochwalić swoja muzyką - wyjaśnił Mateusz Dyszkiewicz. - Chcemy przybliżyć te bardzo stare pieśni popkulturze. Wydaje nam się, że robimy to dobrze.

Jakie plany ma teraz zespół Krzikopa? O tym muzycy opowiadali w rozmowie z Damianem Sikorskim. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 10.48

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyczno-kulturalne podsumowanie 2018 roku: Queen, Stonesi i Houston

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 20:02
- Ten rok zarówno w samej muzyce, jak i w literaturze i filmie o tej tematyce, był bardzo dobry - zapewniali Damian Sikorski i Michał Piwowarek.
rozwiń zwiń