X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zapachem, dotykiem, dźwiękiem - poznaj Pragę sensorycznie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 14:03
- Warszawa jest pełna dźwięków, zapachów, mniej lub bardziej przyjemnych, jest też miejscem, w którym musimy łapać równowagę - opowiada Karolina Jusińska, kuratorka "Pragi sensorycznie". - My zapraszamy na Pragę, w czas sprzed 100-150 lat, gdzie możemy odkrywać dzielnicę taką, jaka była, zmysłowo - dodaje. 
Audio
  • Karolina Jusińska i Katarzyna Szumlas opowiadają o ekspozycji "Praga sensorycznie" (Czwórka/Stacja Kultura)
Wystawa Praga sensorycznie
Wystawa "Praga sensorycznie"Foto: Paulina Jakubowska

praga sensorycznie 1.jpg

- Na ekspozycji "Praga sensorycznie" możemy dotykać, powąchać, oglądać, złapać równowagę, posłuchać - mówi gość Kasi Dydo. - Wykorzystujemy też propriocepcję, mamy instalację z tablicą manipulacyjną, która przypomina wielką kamienicę z ulicy Targowej. Możemy zajrzeć w każde okienko, pozamykać zamki - wyjaśnia. 

Zagadnienie integracji sensorycznej towarzyszy całej wystawie. Jako termin z rozwoju dziecka ściśle wiąże się z rozwojem dzieci do 7-8 roku życia. - Ta wystawa jest dla takich dzieci, ale i starszych osób, młodzieży i dorosłych - podkreśla kuratorka. - Ekspozycja przypomina o wszystkich zmysłach. Możemy ją odkrywać wraz z własnym dzieckiem lub samemu. 


praga sensorycznie 2.jpg

Na "Pradze sensorycznie" odkopiemy plaże spod piasku, zbudujemy wieżę z ptasiego mleczka, czy dotkniemy wieży katedry praskiej. Co jeszcze nas czeka? Jak program edukacyjny, przygotowany m.in. przez Katarzynę Szumlas łączy się z ekspozycją? Czy praskie ulice można odkryć sensorycznie? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

Wystawa "Praga sensorycznie" trwa do 29 grudnia w Muzeum Warszawskiej Pragi. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Karolina Jusińska (kuratorka ekspozycji), Katarzyna Szumlas (odpwiada za program edukacyjny towarzyszący wystawie )

Data emisji: 8.07.2019

Godzina emisji: 11.08

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dotknij sztuki" - dzieci chcą doświadczać! A dorośli?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 14:36
- Tej wystawy można dotknąć, przesunąć, chłonąć wszystkimi zmysłami - mówią reprezentatki Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. - Takie było załozenie tej wysatwy by można było ją odbierać wszystkimi zmysłami - dodają. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Farba znaczy krew. Kobiety o kobietach i malarstwie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 12:03
- Tytuł wystawy "Farba znaczy krew" to przewrotne siegnięcie po tytuł innego utworu kultury - książki byłego myśliwego Zenona Kruczyńskiego - wyjaśnia Natalia Sielewicz, kuratorka ekspozycji w MSN. - Publikacja była pewnego rodzaju comingoutem, opisaniem całego procederu myśliwstwa - dodaje. 
rozwiń zwiń