X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Lwów nie oddamy". Czy historia może się "rozmywać"?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 16:20
- Rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zbiegła się w czasie ze 100-leciem polsko-ukraińskiej bitwy o Lwów, która zakończyła się porażką strony ukraińskiej. Uczyniłam to punktem wyjścia dla spektaklu "Lwów nie oddamy" - opowiada reżyserka Katarzyna Szyngiera. 
Audio
  • "Lwów nie oddamy" - młode pokolenie o relacji Polska-Ukraina (W to mi graj/Czwórka)
Od lewej:  Oksana Czerkaszyna i Katarzyna Szyngiera
Od lewej: Oksana Czerkaszyna i Katarzyna Szyngiera Foto: Czwórka/Michał Piwowarek

Czytaj także
Radomir Rospondek Maciej Musiałowski 1200.jpg
"Stowarzyszenie Umarłych Poetów". Spektakl, który dodaje skrzydeł?

Spektakl powstał na podstawie materiału dokumentalnego. Wykorzystując wypowiedzi zebrane w wywiadach, ankietach i źródłach pisanych pokazuje, jak uprzedzenia i nienawiść karmią się pamięcią. Przygotowali go wspólnie twórcy z różnych dziedzin - aktorzy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, reżyserka, reporter, badacz pamięci, operator oraz artyści wizualni. - Jestem z Charkowa, żyję przy granicy rosyjskiej i rozumiem, co to znaczy poszukiwać tożsamości - opowiada aktorka Oksana Czerkaszyna. - Przyjechałam do Rzeszowa i tak, jak moja bohaterka trafiłam do nowej społeczności - dodaje.       

"Lwów nie oddamy" to próba pokazania relacji pomiędzy zwykłymi ludźmi - Polakami i Ukraińcami, którzy spotykają się w zakładach pracy, na uczelniach, w wynajmowanych mieszkaniach. Co sądzimy o sobie nawzajem? Czego o sobie nie wiemy? Czy nasze relacje są rzeczywiście tak napięte, jak kreują to media? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Czytaj także
dziecko rosemary 1200 pap.jpg
"Rosemary" w Teatrze Śląskim. Faruga kontra Polański

W pierwszej godzinie w studiu Czwórki pojawili się Julia Biesiada i Paweł Plewa. Goście opowiadali o spektaklu "Życie jest piękne. Prawdziwa historia słynnego tancerza" - najnowszym przedstawieniu ze scenariuszem i w reżyserii realizowane przez Michała Wanio - POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Oksana Czerkaszyna (aktorka), Katarzyna Szyngiera (reżyserka)

Data emisji: 13.04.2019

Godzina emisji: 13.25

kul/ac


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ignacy Liss: granie spektakli to nieustanna praca nad rolą

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 15:00
Student II roku Akademii Teatralnej pod reżyserskim okiem Andrzeja Seweryna na deskach Teatru Polonia w Warszawie buduje postać, która milczy. - Słowo w sztuce jest ostatecznością. Bez słów można wiele pokazać, można stworzyć wiarygodną postać - opowiada Ignacy Liss.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Korczakowska: sztuka Witkacego jak scenariusz Tarantino

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 15:00
- Ten spektakl jest jak Tarantino z wycieczkami filozoficznymi - opowiada Natalia Korczakowska, reżyserka spektaklu "Metafizyka dwugłowego cielęcia" w warszawskim Teatrze Studio.
rozwiń zwiń