X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bike Jamboree. Rowerowa sztafeta dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 14:47
- Bike Jamboree to impreza, która ma łączyć. Jej misją jest poznawanie ludzi, ale także samego siebie - mówiła uczestniczka czwartego etapu podróży Anna Łapińska.
Audio
  • Adela Uchmańska, Anna Łapińska i Artur Wysocki opowiadają o uczestnictwie w Bike Jamboree (Pasjonauci/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/skeeze

Julia Rosnowska Beata Kwiatkowska 1200.JPG
Julia Rosnowska: wyobraźnia to nasze jedyne ograniczenie

Podobnego zdania była zawodniczka piątego etapu Adela Uchmańska, która wyjaśniała, że impreza powstała z inicjatywy ludzi, których połączyła pasja do podróży i kolarstwa. - Razem tworzymy zespół, w którym relacje kształtują się dopiero w trakcie podróży, ponieważ zdarza się, że część zawodników poznaje się dopiero na lotnisku - mówiła.

Adela Uchmańska Pomimo różnego stylu życia i przyzwyczajeń w trasie staramy się być dla siebie wyrozumiali i rozumieć siebie nawzajem

Uczestnicy w rozmowie z Beatą Kwiatkowską złamali stereotypowe postrzeganie kolarza, który w podróży skupiony jest wyłącznie na swoim jednośladzie oraz dotarciu do celu. - Rower to doskonały sposób, żeby spotkać nowych ludzi i dobrze ich poznać. W drodze jesteśmy tuż obok siebie. Często i chętnie korzystamy z pomocy ludzi, na których trafiamy. Zarówno oni, jak i my jesteśmy otwarci na zawieranie takich znajomości. Mamy wtedy możliwość opowiedzenia o sobie, naszej sztafecie, kraju i kulturze - opowiadali na antenie Czwórki.

Artur Wysocki Opowieść o moim etapie podróży dotyczy ludzi, których udało mi się spotkać na swojej drodze, którzy pomogli mi oferując dach nad głową

Jak wyglądają kolejne etapy sztafety Bike Jamboree? Jak zaplanować i przygotować się do wielomiesięcznej, rowerowej podróży przez kilka krajów? Do jakich miejsc trafiły uczestniczki projektu? Czy taka trasa wymaga odpowiedniego sprzętu i jak przetransportować kilkunastokilogramowy bagaż wyłącznie na dwóch kołach? Jaki jest cel tej rowerowej imprezy i co łączy ją z harcerstwem? M.in. o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Adela Uchmańska (uczestniczka etapu piątego imprezy Bike Jamboree), Anna Łapińska (liderka czwartego etapu), Artur Wysocki (samodzielny uczestnik etapu dziewiątego w Mongolii)

Data audycji: 10.02.2018

Godzina audycji: 11.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolarstwo grawitacyjne. Zaczyna się od ziemi

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 16:35
Z Maćkiem Kucborą i Konradem Muraszkiewiczem, organizatorami objętego Czwórkowym patronatem kultowego festiwalu Bike Town Przemyśl, rozmawiamy o ekstremalnym oraz bardziej amatorskim szaleństwie na jednośladach, m.in. na pumptrackach.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jednośladem po Dalekim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 19:08
Rowerem przez północny Wietnam do południowych Chin wybrali się ojciec z synem - Arkadiusz i Adam Recławowie. W Czwórce opowiedzieli o swoich przeżyciach oraz o tym, czy warto w tamte rejony świata zapuszczać się jednośladem.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak na rowerze. "Ciągle jeszcze ma pod górę"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 18:15
Polacy coraz częściej zamieniają samochód albo komunikację miejską na rower. Czy w rowerowych ambicjach zaczynamy doganiać Danię i Holandię?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tandemem do Laponii. "Pies był dla nas najważniejszy"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 20:19
By dostać się do Laponii rowerem z przyczepką, rzucili wszystko i przez rok układali sobie życie na nowo. - Po prostu chcieliśmy popularyzować podróżowanie z psami - mówią w Czwórce Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki, którzy nasze studio odwiedzili wraz z Kadlukiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Long Way". O wyprawie ponad to, co w głowie

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2017 13:50
- W podróżach nie chodzi tylko o to, by geograficznie przemieszczać się po świecie. Mnie interesują także podróże w głąb siebie - opowiada Weronika Mliczewska, podróżniczka i reżyserka.
rozwiń zwiń