X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Archimapy. "Święta na morzu, lądzie i pod choinką"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 13:20
Niezależnie od tego, gdzie będziemy się znajdować, chcemy usiąść do wigilijnego stołu z naszymi bliskimi. A jak to było 40 lat temu? 
Audio
  • Święta w Polsce 40 lat temu (Pasjonauci/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Wyszukana przez Mateusza Gołębiewskiego w radiowych archiwach audycja nosi tytuł "Na morzu, lądzie i pod choinką". Jej prowadzący wspomina, że minęła już handlowa niedziela, a zaczął się czas biegania, sprzątania i przedświątecznej gonitwy. Niektórzy Polacy właśnie wyruszyli w kolejny rejs statkiem Wieliczka. 

- Pływam już 8 lat, z tego tylko raz święta spędzałem w domu - mówi drugi oficer Leszek Greczko. - Na statek bierzemy 3 choinki, jest ryba, kluseczki z makiem, ciasta, jakieś wino, zbieramy się w mesie oficerskiej. Wspólnie jemy by stworzyć jakiś klimat rodzinnej wigilii. Dostajemy depesze świąteczne od rodzin, dzieci, ojców, matek - dodaje. 

A czy 40 lat temu świąteczni kolędnicy już wyruszyli w drogę ze swymi pieśniami? Czy gdańskie pięcioraczki dostały jakieś prezenty? O tym w załączonym materiale sprzed lat. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Materiał przygotował: Mateusz Gołębiewski

Data audycji: 22.12.2018

Godzina audycji: 11.46

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"ArchiMapy". Co działo się w 1985 roku na plaży w Chałupach?  

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 14:37
- Zapewne Państwo się z zdziwią, gdy zapowiem temat dzisiejszej audycji: "Naturyzm i nagość" - mogliśmy usłyszeć w 1985 roku na falach Polskiego Radia w audycji o plaży w Chałupach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Archimapy: Dzień Nauczyciela. Jak obchodzono go przed laty?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 16:28
- Ta praca wykonywana bez zaangażowania, wielkiego poczucia odpowiedzialności czyni z nas rzemieśliników, nie artystów kształtujących osobowość młodego pokolenia - mówiła przed laty prof. Irena Vigoriev, pracująca 39 lat w zawodzie nauczycielka z Zielonej Góry.
rozwiń zwiń