X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kiteboarding. Zawrotne prędkości, niezwykłe kolory, dobra zabawa

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 16:12
W tym sporcie rozwija się zawrotne prędkości - nawet 40 węzłów na godzinę, czyli 70 km/h. - To najszybsza klasa żeglarska w tym momencie. Formuła kite, w której się ścigamy jest najmłodszą, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijającą się dyscypliną w tej chwili - mówił Tomasz Janiak.
Audio
  • Rozmowa z Tomaszem Janiakiem (Co Was kręci/Czwórka)
Kitesurfer Błażej Ożóg
Kitesurfer Błażej OżógFoto: archiwum PZŻ

- Jesteśmy kolorowi, szybcy, ale i mobilni, bo cały sprzęt, na którym pływamy jesteśmy w stanie spakować do małego quivera i podróżować z nim po świecie - mówił gość Czwórki. Jak podkreślał, przyjemność z kiteboardingu, niezależnie od tego, czy to ściganie, czy freestyle jest niesamowita. - Wiele osób o tym marzy, bo to przenosi cię w inny wymiar. Jesteśmy na wodzie, w powietrzu, a czasami nawet pod wodą - w trzech wymiarach - mówił.  

Polski Związek Żeglarski kończy właśnie nabór do programu #kiteracing2024, którego celem jest zwrócenie uwagi na tę nową żeglarską konkurencję olimpijską oraz zwiększenie liczby zawodników ścigających się w formule kite. Spośród najlepszych zgłoszonych do PZŻ-u osób zostaną stworzone teamy reprezentujące Polskę na arenach międzynarodowych. - Żeglarstwo kreuje ludzi, którzy muszą potrafić odnaleźć się na bardzo wielu płaszczyznach. To duża wartość dodana tego sportu - mówił gość Czwórki. - My ścigamy się w formatach żeglarskich, duchem jesteśmy cały czas surferami.

O programie #kiteracing2024, ale także m.in. o tym, na jakim sprzęcie uprawia się tę dyscyplinę sportu i o planach na zwycięstwa w międzynarodowych zawodach - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie mówiliśmy także o polskich zawodnikach i ich osiągnięciach.

Posłuchaj także nagrania całej godziny audycji "Co Was kręci", 14.07.2019 >>>, w której mowa m.in. o odbywających się na początku lipca zawodach w Jastarni. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Tomasz Janiak (trener kadry narodowej w kiteracingu)

Data emisji: 14.07.2019

Godzina emisji: 11.07

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karolina Winkowska: boję się bezczynności

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 12:52
- Kontuzja barku wycofała mnie trochę ze startów, ale za to pozwoliła zająć się organizowaniem zawodów i imprez sportowych - mówi Karolina Winkowska, jedna z najlepszych na świecie kitesurferek.
rozwiń zwiń