X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Transplantacje to ciągle tabu, a ratują życie

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 14:55
Dawcą można zostać zarówno po śmierci, jak i za życia. W "Stacji Nauka" przekonujemy, że dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii przeszczepianie narządów staje się coraz bezpieczniejsze.
Audio
  • Jak nowe technologie zmieniają operacje przeszczepu narządów? (Stacja Nauka/Czwórka)
- Transplantologia bez wątpienia ratuje życie - przekonują specjaliści z Polskiego Towarzystwa na Rzecz Donacji Narządów
- Transplantologia bez wątpienia ratuje życie - przekonują specjaliści z Polskiego Towarzystwa na Rzecz Donacji NarządówFoto: Czwórka

Podczas "Dnia Otwartego", na którym łączono modę z ideą dawstwa narządów, rozmawialiśmy na ten temat z Rafałem Kieszkiem, chirurgiem oraz transplantologiem z Polskiego Towarzystwa na Rzecz Donacji Narządów. - Nowe technologie, tak jak na przykład sterowany przez chirurga Robot da Vinci, powodują, że operacja staje się bezpieczniejsza i zmniejsza się ryzyko urazu okołooperacyjnego - tłumaczył. I to zarówno w przypadku dawców jak i biorców, którzy dostają prezenty urodzinowe dwa razy w roku. A dlaczego? O tym w "Stacji Nauka" opowiedziała Dorota Sajewicz z Risk Made in Warsaw.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Stacja Nauka"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 14.10.2016

Godzina emisji: 12.20

jsz


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy licealiści stworzyli nowy egzoszkielet

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 10:00
Licealiści z Suchej Beskidzkiej Krzysztof Dańczak i Kamil Wójcik są twórcami konstrukcji wyjątkowego egzoszkieletu, który wspomaga mięśnie. Ich projekt nazywa się Prometeus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuczna krew będzie ratować ludzkie życie?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 15:15
Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego suszarka lub odkurzacz usypiają dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 14:06
Biały szum to nic innego jak jednostajne dźwięki, które wydają domowe sprzęty: wentylator, odkurzacz czy lodówka, a także suszarka. Dlaczego działa on usypiająco?
rozwiń zwiń