X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Światowy Dzień Radia. Obchodzimy go ósmy raz

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 17:02
Światowy Dzień Radia obchodzimy z inicjatywy Hiszpanii. Z pomysłem wyszła Academia Espanola de la Radio 20 września 2010 roku. Ten dzień upamietnia inaugrurację działalności rozgłośni Organizacji Narodów Zjednoczonych, która powstała w 1946 roku. 
Audio
  • Światowy Dzień Radia - fakty i ciekawostki (Stacja nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

UNESCO, przez to wyjątkowe święto, chce zwrócić uwagę na znaczenie radia, jako środka komunikacji na świecie, zarówno w krajach rozwiniętych, gdzie stacje radiowe wykorzystują nowe technologie, jak i w krajach rozwijających się, gdzie radio stymuluje rozwój społeczeństwa. 

Mateusz Kulik przypomina, że cała radiowa przygoda rozpoczęła się jeszcze w XIX wieku. W 1887 roku udowodnione zostało, że fale elektromagnetyczne istnieją. Kolejne odkrycia i badania przybliżały nas do wynalezienia radia, a 1901 rok uznaje się za datę jego powstania. Za pioniera radiofonii uznawany jest Guglielmo Marconi. Czemu nie Nikola Tesla? Na czym polegał patentowy wyścig obu panów? O tym w materiale Mateusza Kulika. 


***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 13.02.2018

Godzina emisji: 12.08

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rekord Guinnessa - najdłuższa podwodna audycja radiowa

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 15:36
W Dubaju dziennikarz Stu Tolan nadawał audycję radiową na żywo z największego aquaparku w tej części świata. Audycja trwała 5 godzin, 25 minut, 25 sekund, w wszystko działo się na głębokości 3 metrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zostań naukowcem, nie ma co marnować czasu!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 13:52
- Zależy nam na tym, żeby badania i wszystko, co robią studenci miało użytek, nie tylko dla świata naukowego, ale również dla zwykłego człowieka - mówi Magda Kowalczyk, współorganizatorka IV Ogólnopolskiej Konferencji "I’m gonna be a scientist" - którą odwiedzamy z Czwórkowym mikrofonem. 
rozwiń zwiń