X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

23. Piknik Naukowy. Zasiądź za sterami samolotu w technologii VR

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 17:13
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i organizatorzy 23. Pikniku Naukowego zapraszają nas do kabiny pilota. Już 11 maja na terenie PGE Narodowego będziemy mieli okazję wznieść się w przestworza za pomocą symulatora stworzonego na potrzeby szkolenia licencjonowanych mechaników lotniczych. 
Audio
  • Marzysz o karierze pilota? Przyjdź na PGE Narodowy i sprawdź co potrafisz (Stacja nauka/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Mehmet Cetin/Shutterstock.com

piknik naukowy 2018 1200.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Piknik Naukowy 2018. Czwórka na PGE Narodowym >>>

Katarynki XXI wieku ułatwiające najmłodszym naukę i rozwój, aplikacja ćwicząca pamięć i wirtualna rzeczywistość pozwalająca nam wejść w skórę maszynisty czy lotnika. W tej odsłonie "Stacji Nauka" zapraszaliśmy na 23. Piknik Naukowy.

Znajdziemy tam m.in. symulatory wirtualnej rzeczywistości, które na co dzień wykorzystywane są m.in. do zawodowego szkolenia personelu lotniczego czy kolejowego. – Wystarczy włożyć gogle by sprawdzić z jaką szybkością porusza się sterowany przez maszynistę pociąg, albo oderwać od ziemi samolot – przekonywała Justyna Twardowska ze Smart Lab.

 - Zanim maszyna wystartuje, będziecie musieli nauczyć się nawigacji panelem sterowania. Dokładnie w taki sam sposób, w jaki odbywa się to w rzeczywistości - mówiła i dodawała, że obsługa takich maszyn w niczym nie przypomina gry komputerowej. 

ZOBACZ TAKŻE Czwórka na Pikniku Naukowym 2018 [GALERIA ZDJĘĆ] >>>

Dzięki takim maszynom jesteśmy w stanie sprawdzić czy kandydat posiada odpowiednie kompetencje do pilotowania maszyny, albo sprawdzić się w sytuacjach kryzysowych. A to tylko jedna z części zapowiadanych atrakcji. Co jeszcze znajdziemy w "Strefie przyszłości" na PGE Narodowym? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Justyna Twardowska (Smart Lab), Monika Ciślak (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju)

Data emisji: 9.05.2019

Godzina emisji: 12.07

ac/kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piknik Naukowy - jarmark cudów nowoczesnej techniki

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 12:06
W najbliższą sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 23. Piknik Naukowy, pod hasłem "My i maszyny" organizowany wspóolnie przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

23. Piknik Naukowy. W czym ludzie są podobni do maszyn?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 12:40
- Maszyny działają tak, że zadajemy im jakieś zadania, są zaprogramowane. Zastanawialiśmy się, czy ludzie też są zaprogramowani i okazało się, że tak. Przychodząc do naszego stanowiska będzie się można o tym przekonać - mówi dr Mikołaj Fedorowicz z Instytutu Biochemii i Biofizyki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

23. Piknik Naukowy. Symulator pożaru

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 13:28
W sobotę, 11 maja, podczas 23. Pikniku Naukowego zaprezentowane zostaną trzy symulatory pożaru: symulator mieszkania-budynku mieszkalnego, symulator budynku użyteczności publicznej oraz symulator związany z terenami leśnymi, jeziorami. Dzięki nim możemy uświadomić sobie, że w miejscach gdzie czujemy się najbezpieczniejsi także czyhają na nas zagrożenia. 
rozwiń zwiń