X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Księżycowa Islandia. Czym przyciąga artystów?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 18:40
Sztuka Islandii jest bardzo młoda, bo liczy niespełna 130 lat - życie artystyczne rozkwitło tam na dobre dopiero w XX wieku. - Twórczość islandzkich artystów jest bardzo różnorodna. Oni ciągle poszukują swojej tożsamości - opowiadała w Czwórce Wiola Ujazdowska, artystka, która na Islandii żyje już prawie 4 lata. 
Audio
  • Wiola Ujazdowska o sztuce i życiu na Islandii (Czat Czwórki/Czwórka)
Coraz więcej młodych Polaków podróżuje na Islandię. Coraz więcej rodzimych artystów zatrzymuje się w tamtejszych pracowniach twórczych (zdj. ilustracyjne)
Coraz więcej młodych Polaków podróżuje na Islandię. Coraz więcej rodzimych artystów zatrzymuje się w tamtejszych pracowniach twórczych (zdj. ilustracyjne)Foto: Supreecha Samansukumal/Shutterstock.com

Wiola Ujazdowska Islandia nauczyła mnie, że wszystko się ułoży, że nie warto się zamartwiać

- Do Islandii wyjechałam na staż w Muzeum Sztuki Współczesnej w Rejkiawiku. Na początku miały to być trzy miesiące, które zamieniły się w siedem. Z siedmiu miesięcy natomiast zrobiło się trzy i pół roku - wspominała Wiola Ujazdowska, dla której początki pobytu na wyspie na skraju Europy były samotne, ale nie trudne. - Myślę, że wtopiłam się w tamten klimat. Potrzebowałam samotności. Do tego, że tam zostałam przyczynili się ludzie, których na Islandii poznałam - mówiła zaproszona artystka.

Obecnie Wiola Ujazdowska pracuje nad projektem, którego celem jest stworzenie portretu imigrantów przebywających na Islandii. - Chcemy opowiedzieć ich historie i pokazać ludziom, że obecnie żyjemy w ogromnej globalnej wiosce - podkreśliła. Czy projekt ten będzie można zobaczyć również w Polsce?

Wiola Ujazdowska Myślę, że w Polsce w edukacji artystycznej jest za mało swobody. Studenci powinni mieć możliwość poznawania różnych środków wyrazu

Słuchając nagrania całej rozmowy dowiecie się też, jak żyje artystyczna bohema Rejkiawiku, co było prawdziwym motywem wyjazdu Wioli Ujazdowskiej na Islandię, jaki jest według niej klucz do zrozumienia sztuki współczesnej oraz jak wymawia się nazwę najsłynniejszego islandzkiego wulkanu - Eyjafjallajökull

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Wiola Ujazdowska (artystka)

Data emisji: 15.05.2017

Godzina emisji: 16.07

jsz/bch

Kolaż autorstwa Wioli Ujazdowskiej Kolaż autorstwa Wioli Ujazdowskiej
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Islandia. Polka pisze historię tamtejszego teatru

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 14:00
W Islandii zakochała się, gdy po raz pierwszy usłyszała utwory Sigur Rós. W islandzkim teatrze - przy okazji pisania pracy na Akademii Teatralnej w Warszawie. Nas Maja Skrońska zabiera za kulisy islandzkiej sceny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Islandia. Miłość od pierwszego wejrzenia

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 18:00
- Wiatr bywa tam tak silny, że będąc na wzgórzu, można dosłownie "położyć się na wietrze", a ten będzie nas "podnosił" - wspominali Jakub Roskosz i Anna Wołkanowska, dla których Islandia jest najpiękniejszym miejscem na świecie.
rozwiń zwiń