X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polak w pracy. Dlaczego nie jesteśmy produktywni?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 18:15
Ponad 40 proc. pracowników polskich małych i średnich firm spędza w pracy od 40 do 50 godzin tygodniowo. To nawet dziesięć godzin więcej niż pracownicy w Europie Zachodniej. Taka postawa pracowników nie zawsze przekłada się na efektywność.  
Audio
  • Wydajność polskich pracowników. Jak ją zwiększyć? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/YAKOBCHUK VIACHESLAV

wozek inwalidzki 1200.jpg
Jak żyje się w Polsce osobom niepełnosprawnym?

W latach 2009-2014 wydajność pracy rosła w Polsce o ponad 3 proc. - wynika z najnowszego raportu OECD. Lepszym wynikiem może pochwalić się tylko Litwa. - Często w pracy rozmawiamy z kolegami, nie do końca skupiając się na obowiązkach - mówiła Małgorzata Majewska. A jak tłumaczył Jeremi Mordasewicz, wyższa produktywność pracowników m.in. w Niemczech niż w Polsce wynika z siły tamtejszych marek i lepszego dostępu do sieci zbytu, ale także z lepszego osprzętowienia produkcji. - Niemcy mają niemal 4 razy więcej kapitału zamkniętego w liniach produkcyjnych niż Polacy - mówił ekspert.

Jak ocenić średnią produktywność pracownika podczas roboczogodziny i czy rozwiązaniem, które mogłoby poprawić sytuację w Polsce, byłby szybszy postęp technologiczny? A może praca to dla nas wciąż zło konieczne i nie czujemy sensu powierzonych nam zadań? W jaki sposób przełożyć długie godziny w pracy na produktywność na europejskim poziomie? O tym w nagraniu dyskusji ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: Małgorzata Majewska (doradca zawodowy), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan)

Data emisji: 18.12.2017

Godzina emisji: 15.07

kd/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z deszczu pod rynnę, czyli o pułapkach w nowej pracy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 19:43
Z badań przeprowadzonych przez BIG Info Monitor wynika, że 35 proc. ankietowanych ma w tegorocznych planach zmianę pracodawcy. - Wszelkie zmiany pracy, podwyżki czy awanse są dla Polaków bardzo ważne. Jeśli zatem widzimy, że warunki są dobre ku temu, by coś zrobić z naszym życiem, robimy to - mówiła w Czwórce Halina Kochalska z BIG.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego nie lubimy swojej pracy? Jak to zmienić?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 19:36
Okazuje się, że ponad dwie trzecie naszych rodaków nie lubi swojej pracy, i to nie z przyczyn finansowych. Wygodniejszy dojazd, ale też przyjemniejsza atmosfera to jedne z głównych przyczyn zmiany miejsca zatrudnienia w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Efekt Matyldy. Czy kobiety są dyskryminowane na rynku pracy?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 18:16
Efekt Matyldy oznacza tendencję do niedoceniania roli kobiet w pracach naukowo-badawczych i przypisywania ich osiągnięć mężczyznom. Czy w XXI wieku, kiedy kobiety odgrywają coraz większą rolę w naukach ścisłych, problem zniknął?
rozwiń zwiń