X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak skrócić kolejki do lekarzy w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 18:27
- Kolejki to zmora nie tylko w Polsce, czy Europie, ale i USA, gdzie ta służba zdrowia jest dużo bardziej skomercjalizowana. Więc to nie tylko wynik braku funduszy - mówi chirurg prof. Marek Moruszyński.
Audio
  • Jak skrócić kolejki do lekarzy w Polsce? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Doucefleur/Shutterstock.com

Część pacjentów, przebywających w szpitalnych oddziałach ratunkowych w ogóle nie powinna się tam znaleźć. To ludzie, którzy nie wymagają takiej interwencji medycznej prof. Marek Moruszyński

Średni czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty to 3 miesiące - wynika z tegorocznego raportu Barometru Fundacji Watch Health Care. Największą wytrwałością muszą wykazać się pacjenci endokrynologiczni i otolaryngologiczni. - Nie chodzi tylko o pieniądze, ale przede wszystkim o brak zaufania społecznego do interneistów. Tymczasem 80 proc. zachorowań potrafią zdiagnozować i wyleczyć właśnie lekarze pierwszego kontaktu - podkreślał ekspert.

Dlaczego kolejki wciąż są, kto w nich czeka i jak je skrócić? Kim jest lekarz "GP" i jak działa "telemedycyna"? O tym dyskutowaliśmy w studiu Czwórki. Zaś reporter Robert Malinowski sprawdził, jakie patenty na skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów proponują słuchacze Czwórki. W programie rozmawialiśmy także m.in. z Piotrem Mierzejewskim z Biura Rzecznika praw Obywatelskich. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: prof. Marek Moruszyński (lekarz specjalista chirurg, Wojskowy Instytut Medyczny), Piotr Mierzejewski

Data emisji: 11.07.2018

Godzina emisji: 15.07

kd/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Medycyna alternatywna - nadzieja czy ślepy zaułek?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 15:53
Akupunktura, ziołolecznictwo, bioenergoterapia, radiestezja to tylko niektóre z niekonwencjonalnych metod leczenia. Czy jest na nie miejsce we współczesnej medycynie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacja pacjent - lekarz. "Cały czas w pośpiechu"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 17:00
Zaufanie, sprawna komunikacja i poczucie bezpieczeństwa to bardzo istotne czynniki samopoczucia chorych. Tymczasem pacjenci - zwłaszcza zmagający się z przewlekłymi chorobami - często czują się samotni i zagubieni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepić czy nie szczepić - czy zagrożone jest zdrowie publiczne?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 17:47
Jedni twierdzą, że szczepienia są szkodliwe i niepotrzebne, a nakłanianie do nich wynika ze zmowy firm farmaceutycznych. Inni przestrzegają przed poważnymi, epidemiologicznymi konsekwencjami nieszczepienia dzieci.
rozwiń zwiń