X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wypalenie zawodowe. Czy jesteś w grupie ryzyka?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 18:30
W Polsce co czwarty pracownik doświadczył wypalenia zawodowego. Najpierw pojawia się wyczerpanie, później przestajemy angażować się w swoje zajęcia, ostatnim etapem jest załamanie.
Audio
  • Kto narażony jest na wypalenie zawodowe i jak ustrzec się przed tym zjawiskiem? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Doidam 10

- Jako młodzi ludzie projektujemy swoją karierę w taki sposób, że celem jest znalezienie pracy, ale nie precyzujemy, jakiej pracy. Szybko zauważamy, że miejsce, w którym jesteśmy, nam nie odpowiada, ale tkwimy w nim z przyczyn ekonomicznych - mówił Kacper Osiecki i tłumaczył, że wypalenie zawodowe dotknąć może przedstawicieli wszystkich branż i zawodów, płeć także nie odgrywa roli. A jak mówiła Aleksandra Grabska, na poczucie szczęśliwości i spełnienia w pracy składają się nie tylko benefity, które otrzymujemy od pracodawcy. - Chodzi o sam jej sens i o atmosferę, jaka w niej panuje. Bo przecież w miejscu zatrudnienia spędzamy jedną trzecią życia - mówiła rozmówczyni Piotra Firana.

Wypalenie zawodowe dotyka także osób bardzo zaangażowanych w swoją pracę i tych, dla których jest ona pasją. - Mamy do czynienia z niskiej jakości pracą: w nadgodzinach, bez wsparcia ze strony przełożonego. To przekłada sie na stres i niską satysfakcję na dłuższą metę - mówił zaś Dominik Owczarek.  

Jak poradzić sobie z problemem wypalenia zawodowego? Czy można zadbać o wsparcie systemowe i czy wypalenie zawodowe stanie się niebawem jednostką chorobową? O tym w nagraniu dyskusji ze studia Czwórki. W programie wysłuchaliśmy także m.in. historii Moniki, która przez kilkanaście lat uczyła w gimnazjum, by w końcu porzucić system edukacji. Co nią kierowało, jak się dziś czuje i jaką pracę wybrała? To sprawdzała Anna Depczyńska.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Aleksandra Grabska (Employer Branding Institute), Kacper Osiecki (psycholog), Dominik Owczarek (Instytutu Spraw Publicznych)

Data emisji: 24.09.2018

Godzina emisji: 15.08

kd/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego nie lubimy swojej pracy? Jak to zmienić?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 19:36
Okazuje się, że ponad dwie trzecie naszych rodaków nie lubi swojej pracy, i to nie z przyczyn finansowych. Wygodniejszy dojazd, ale też przyjemniejsza atmosfera to jedne z głównych przyczyn zmiany miejsca zatrudnienia w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak w pracy. Dlaczego nie jesteśmy produktywni?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 18:15
Ponad 40 proc. pracowników polskich małych i średnich firm spędza w pracy od 40 do 50 godzin tygodniowo. To nawet dziesięć godzin więcej niż pracownicy w Europie Zachodniej. Taka postawa pracowników nie zawsze przekłada się na efektywność.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotne matki. Stereotypy kontra rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 17:43
Czy określenie "samotna matka" zawsze oznacza kobietę nieszczęśliwą, niezaradną, niespełnioną i poszukującą partnera? O krzywdzących stereotypach i codziennych wyzwaniach samotnego rodzica rozmawialiśmy w Czwórce.
rozwiń zwiń