more_horiz

Movement. Poznaj możliwości swojego ciała

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 18:07
Movement Culture to połączenie kalistenika, sztuki walki, parkouru, podnoszenia ciężarów i tańca. Jego twórcą jest profesjonalny trener capoeiry Ido Portal. Na czym polega jesto technika?
Audio
  • Jak wrócić do sprawności ruchowej? Podpowiada trener Filip Droszcz (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/Pixabay

Nie istnieją gotowe plany treningowe, które sprawdzą się u każdej osoby. Trening to sprawa indywidualna Filip Droszcz

- Próbowałem różnych dyscyplin, ale to nic specjalnie mi się nie podobało. W końcu trafiłem Ido Portal, człowieka, który kompletnie odmienił moje myślenie na temat praktyki ruchowej - opowiadał gość Czwórki, Filip Droszcz, animator ruchu.

- Ido pokazał mi, że można pracować z ciałem na różnych płaszczyznach. To nie jest metoda, to raczej perspektywa - przekonywał.

Ile dla naszej sprawności może zdziałać jeden, pełny przysiad? Czym są dwa podstawowe wzorce ruchu człowieka? Który z nich odwraca kompresję kręgosłupa spowodowaną siedzącym trybem życia? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

Razem z reporterką Czwórki Dominiką Klimek zajrzeliśmy też do parku trampolin. Dlaczego należy przygotować się do skakania? Czy na trampolinie da się rozegrać mecz koszykówki i czy to prawda, że jest to trening, który angażuje większość mięśni ciała? O tym w audycji. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Dominika Klimek

Gość: Patryk 'Jawor' (trener skoków na trampolinie w warszawskim parku trampolin "Stacja Grawitacja"); Filip Droszcz (animator ruchu, Akademia "W Ruchu")

Data emisji: 15.01.2019

Godzina emisji: 16.07

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Suplementy dla sportowców. Trzeba wiedzieć, jak je stosować

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 19:20
Jak alarmuje Najwyższa Izba Kontroli, rynek suplementów diety wymaga pilnej poprawy regulacji, dotyczących sprzedaży tych produktów. Obok rzetelnych preparatów znajdujemy suplementy diety, zawierające np. bakterie chorobotwórcze czy stymulanty podobne strukturalnie do amfetaminy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trener osobisty. Jak znaleźć tego właściwego?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 19:16
- Ludzie często przychodzą, bo szukają źródeł wiedzy, potrzebują pomocy z konkretnymi problemami, m.in. mają siedzący tryb pracy i przez to kłopoty z kręgosłupem - mówił trener osobisty i wicemistrz Europy "Masters" w pływaniu żabką na dystansie 50 m, Filip Rowiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile chemii znajduje się w naszym jedzeniu?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 16:40
Z raportu NIK wynika, że dużo za dużo. Jak się okazuje przeciętny Polak zjada aż dwa kilogramy sztucznych dodatków w ciągu roku.
rozwiń zwiń