X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy studia magisterskie są nam potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:11
W Europie funkcjonuje trójstopniowy system edukacji wyższej. Polskimi odpowiednikami są studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Nie wszyscy studenci decydują się jednak na kontynuację studiów i zdarza się, że kończą je po trzech latach, na licencjacie.
Audio
  • Czy studia magisterskie, choć tak powszechne, faktycznie są niezbędne? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Pixabay

Jak wynika z niedawnych badań przeprowadzonych przez CBOS, połowa respondentów deklaruje, że "dyplom wyższej uczelni ma dziś dużą wartość na rynku pracy". Z kolei 43 proc. uczestników badania przypisuje studiom wyższym zdecydowanie mniejsze znaczenie. Jak tłumaczyła dr Adriana Bartnik, studia nie służą wyłącznie edukacji w zakresie konkretnego zawodu. - Nawet na studiach inżynieryjnych otrzymujemy wiedzę ogólną o świecie, kompetencje miękkie. Bo kształtują nas ludzie, z którymi obcujemy - mówiła ekspertka. Zaś jak tłumaczył Jakub Gontarek, studia magisterskie to także wiedza specjalistyczna. - Ważne jest, by wiedzieć, w jakiej branży konkretnie chcemy się specjalizować. Jeśli chcemy iść na studia tylko po to, by przedłużyć sobie "okres młodzieńczy", może warto poszukać od razu pracy i zdobywać wiedzę praktyczną. Chodzi o to, by zdobytą wiedzę wykorzystać potem w praktyce - mówił ekspert. 

A co jeśli nie wiemy, z jaką branżą chcemy się związać i co chcemy robić w życiu zawodowym? Czy licencjat rzeczywiście nie jest "wystarczającym wykształceniem"? I czym studia na uczelniach państwowych i prywatnych czymś się różnią? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. A o tym, czym są studia magisterskie i czy każdemu z nas są potrzebne - mówili także słuchacze Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: dr Adriana Bartnik (wykładowczyni akademicka, Politechnika Warszawska), Jakub Gontarek (Konfederacja Lewiatan)

Materiał: Kacper Kaczmarczyk

Data emisji: 3.04.2019

Godzina emisji: 16.07

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nauka, wydatki, rozrywka - studenckie życie w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 14:53
Na których polskich uczelniach są jeszcze wolne miejsca, jak kształtują się ceny wynajmu mieszkań dla studentów i czy jeszcze jest szansa na znalezienie lokum w akademiku? Praca dla studenta - gdzie i w jakiej formie się zatrudnić? Na te pytania odpowiadaliśmy w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstytucja dla Nauki. Nowa ustawa zmieni szkolnictwo wyższe?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 17:18
Założeniem Konstytucji dla Nauki, ustawy, która weszła w życie z początkiem roku akademickiego, miało być podniesienie jakości kształcenia wyższego i poprawę pozycji polskich uczelni  w międzynarodowych rankingach.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski student jednym z najbiedniejszych w Europie. Za nami Serbowie, Gruzini, Turcy i Chorwaci

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 19:16
Średnio 1900 złotych - tyle polski student wydaje miesięcznie na życie, czesne i mieszkanie - wynika z raportu Związku Banków Polskich.  
rozwiń zwiń