X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Relacje pozorne. Co jest przyczyną współczesnej samotności?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 19:33
Hikikomori – tak w Japonii nazywa się zjawisko wycofywania się z życia, utraty potrzeby nawiązywania kontaktów społecznych, utrzymywania relacji, a nawet – wychodzenia z domu. 
Audio
  • Istoty społeczne i nowe technologie. Czy samotność to świadomy wybór? (Czat Czwórki)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/iWorksphotography/dom. publiczna

Jesteśmy zbyt zmęczeni. Nie wychodzimy z domów, bo namiastkę życia towarzyskiego mamy w telefonach Agnieszka Nadstawna

W kraju kwitnącej wiśni żyje w ten sposób już milion "hikikomori", a samo zjawisko określa się mianem choroby cywilizacyjnej. O czym mówi ta statystyka? Czy coraz więcej ludzi ma problemy z nawiązywaniem relacji społecznych? - To prawda i mogę to stwierdzić na podstawie obserwacji klientów, którzy zgłaszają się do mnie po pomoc - mówiła Agnieszka Nadstawna, Coach Inteligencji Emocjonalnej.

Możemy mieć poczucie bycia w towarzystwie, uczestniczenia w dialogu, obcowania z innymi, bo istnieje internet. Z niego pośrednio bierze się samotność Agnieszka Nadstawna

- Coraz częściej przyznajemy się do odczuwania samotności. W XXI wieku uczymy się i pracujemy dłużej, niż kiedykolwiek w historii świata. Nigdy przedtem nie byliśmy tak obciążeni informacją, jak w tej chwili. Jesteśmy "przebodźcowani" i zbyt zaabsorbowani tym, co dzieje się na naszych monitorach - mówiła. 

To, czy będziemy samotni, zależy od nas samych. Musimy zrozumieć, że posiadamy naturalną potrzebę bycia z ludźmi Agnieszka Nadstawna

W jaki sposób możemy odwrócić ten trend? Czy powinniśmy ingerować w potrzebę samotności? W którym momencie jest to jeszcze introwertyzm, a kiedy mowa o problemie? Czy w budowaniu relacji coraz częściej chodzimy na łatwiznę?

W rozmowie na temat współczesnej samotności wzięli udział także prof. Włodzimierz Piątkowski z Zakładu Socjologii i Zdrowia, Medycyny i Rodziny UMCS w Lublinie i dr Julita Czernecka, trener umiejętności psychospołecznych z Uniwersytetu Łódzkiego, którzy komentowali motywacje współczesnych singli. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Agnieszka Nadstawna (Coach Inteligencji Emocjonalnej), prof. Włodzimierz Piątkowski (Zakład Socjologii i Zdrowia, Medycyny i Rodziny UMCS w Lublinie), dr Julita Czernecka (Trener Umiejętności Psychospołecznych z Uniwersytetu Łódzkiego)

Data emisji: 10.04.2019

Godzina emisji: 15.09

ac/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alergie rodzą się z postępu cywilizacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 17:40
Rośnie odsetek osób cierpiących z powodu alergii. Czy to możliwe, że za następnych kilkanaście lat już co drugi Europejczyk będzie alergikiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy sklepy powinny być zamknięte w każdą niedzielę?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 15:05
Ponad rok temu Sejm przyjął ustawę ograniczającą handel w niedzielę. W jaki sposób przepisy wpłynęły na nasz styl życia, sposób spędzania wolnego czasu i wielkość konsumpcji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Woroch o Wheelchair Trip: nie wybieraliśmy łatwych rozwiązań. Ta wyprawa miała być wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 19:16
Michał Woroch i Maciej Kamiński poruszają się na wózkach, ale ich niepełnosprawność nie była problemem, by przejechać od Ziemi Ognistej po Alaskę. Podróżowali specjalnie zaprojektowanym autem. W trakcie 371 dni przejechali ponad 65 tys. kilometrów.
rozwiń zwiń