X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zaadoptuj rzekę. Podpowiadamy, jak to zrobić

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 20:00
W całej Europie, w tym samym dniu i o tej samej godzinie, ludzie wchodzą do rzek i jezior, aby zamanifestować zaangażowanie w ich ochronę.
Audio
  • Big Jump! Ratujmy rzeki i naturalne zbiorniki wodne (Czat Czwórki)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Goami/Shutterstock.com

Osuszamy małe rzeczki i bagna, wycinamy lasy, zagarniamy dla siebie naturalne "gąbki", które wchłaniały wodę Cecylia Malik 

Po raz kolejny w miniony weekend tysiące ludzi na całym świecie weszło do wody, lub przynajmniej symbolicznie zanurzyło w niej stopę lub dłoń. Wszystko po to, żeby pokazać, jak ważne są dla nas rzeki. W tym roku najważniejszym przesłaniem akcji Big Jump! Był sprzeciw wobec regulacji rzek i niszczenia dziko płynących nurtów. Okazuje się, że takiego skarbu jak Wisła trudno już szukać w Europie.

Budowanie tam i regulowanie koryt rzecznych było błędem. Dziś rzekom oddaje się ich naturalne koryta Sebastian Kobus

- Wisła jest obłędną rzeką i to właśnie nieregulowane części są jej prawdziwym skarbem - mówiła Cecylia Malik reprezentująca inicjatywę Siostry Rzeki, jedna z uczestniczek akcji Big Jump! - Łachy, wyspy, łęgi, ptactwo i zwierzęta to wszystko znajduje się na dzikich brzegach polskich zbiorników wodnych - wyliczała dodając do tego również długą listę zagrożeń, które w większości spowodowane są działalnością człowieka. - Rzekom grożą zmiany klimatyczne, mamy w Polsce powodzie i susze, jako społeczeństwo kompletnie nie dbamy o naturalną retencję. Wszystko zalewamy betonem - alarmowała.

Jakie to może mieć dla nas konsekwencje? Jak pomóc rzekom? Można je zaadoptować. O tym w jaki sposób to zrobić i w jaki sposób możemy pomóc adoptując rzekę podpowiadamy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: uczestnicy akcji Big Jump!

Data emisji: 15.07.2019

Godzina emisji: 16.09

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak poradzić sobie z problemem smogu?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 11:43
Według danych NIK, przytaczanych przez Piotra Firana, Polska ma najbardziej zanieczyszczone powietrze ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Czy można skutecznie walczyć ze smogiem? - Tak - mówią eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naukowcy z Chin stworzyli syntetyczne drewno. Jest lekkie i niepalne

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 15:24
Naukowcy z Chin, działając w obronie środowiska, poszli o krok dalej i stworzyli syntetyczne drewno. Nowe tworzywo jest lekkie, wytrzymałe i nie pali się w ogniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Temat rzeka. Skąd bierze się woda, którą pijemy?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:01
Na świecie woda słodka stanowi zaledwie 2,5 proc. zasobów wodnych Ziemi, z czego tylko 1 proc. nadaje się do picia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak stworzyć własny ogród w wielkim mieście?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 10:00
Duże ogrody kojarzą nam się przede wszystkim z obszarami pozamiejskimi. Okazuje się jednak, że w sercu metropolii można mieć nie tylko własny ogród, ale w nim niebanalną roślinność. - Skrzydłokwiat, paprotki, bluszcze, aglaonema, to rośliny, które świetnie oczyszczają powietrze wokł nas - mówią Dagmara Malaca, Marzanna Włudyka. 
rozwiń zwiń