Podchody, zielona noc, sklepy z pamiątkami - jedziemy na kolonie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 17:36
- Odwiedziny rodziców się zadarzały, ale większość z nas uważała to wydarzenie za absolutną hańbę. Ci płaczący do słuchawki, z zasady bardzo szybko wracali do domów - mówił Krzysztof Skiba, muzyk i satyryk.
Audio
  • Wyjazdy na kolonie - jak wyglądały przed laty? (Klucz kulturowy/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: HansMartinPaul/Pixabay

Biegaliśmy po lesie przebrani za Indian i kowbojów. Byliśmy jak dzikie dzieci Krzysztof Skiba

Czy pamiętacie hity dyskotek kolonijnych? Co kupowaliśmy w sklepikach z pamiątkami, zbieranie muszelek na plaży i pierwsze miłości? Dziś wakacje wyglądają zupełnie inaczej, niż jeszcze 20-30 lat temu. Zmienia się nasz sposób spędzania wolnego czasu, wybieramy inne aktywności i miejsca. Ale jak to było dawniej?

Jak wyglądały kolonie dziennikarzy Czwórki? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której opowiadali m.in. o tym, na czym polegały kolonijne śluby i chrzty, od czego zaczynały się najtrwalsze przyjaźnie, jakiej muzyki słuchali na wakacyjnych dyskotekach i dlaczego "dzienne" podchody były dla mięczaków. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Klucz Kulturowy

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Krzysztof Skiba (satyryk i muzyk), dziennikarze i reporterzy Czwórki

Data emisji: 21.07.2018

Godzina emisji: 15.17

ac

Czytaj także

Z pasji odkrywania - wyprawy na szczyty wulkanów

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 16:00
- Nie interesują mnie miejsca, w które każdy może się dostać. Pociągają mnie te, do których ciężko dotrzeć - mówi w Czwórce Grzegorz Gawlik, zafascynowany geologią prawnik, podróżnik, himalaista oraz zdobywca wulkanów.    
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podrapane kolana i życie na podwórku. "Tarapaty" wkrótce w kinach

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 18:23
- To, że Julka i Olek wpadają na siebie daje im szansę, by coś w sobie zmienić. Łączą ich tytułowe tarapaty i we wspólnym radzeniu z kłopotami wykuwa się ich przyjaźń - opowiada Marta Karwowska, reżyserka filmu "Tarapaty".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia kawy. Po wiedeńsku, czyli rodem z Polski?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 09:47
Ojczyzną rośliny, dzięki której mamy kawę, jest Afryka. Stamtąd kawowe krzewy dotarły do Azji. W Europie zaś jako pierwszy kawę zaczął parzyć Polak, Jerzy Kulczycki.
rozwiń zwiń