Projektant gier - zawód dla ludzi z pasją

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 11:23
Nie od dziś wiadomo, że kierunki studiów powinny rozwijać użyteczną i praktyczną stronę edukacji. Nowe technologie łączą się już z niemal każdą dziedziną wiedzy. Czy wiemy jak z nich korzystać?
Audio
  • Projektant gier - zawód dla ludzi z pasją (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/thedigitalartist

Polskie szkolnictwo wyższe przygotowuje się do technologicznej zmiany. Uczelnie w całym kraju prześcigają się w propozycjach łączących dziedziny plastyczne i IT. Studenci wybierający kierunki studiów związane z projektowaniem przestrzeni wizualnej dowiadują się m.in. jak rozbudowane fabularnie historie przenieść do wirtualnego świata, w jaki sposób wykreować ciekawą i wielowymiarową postać, uczą się montażu dźwięku. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania, z którego dowiemy się dlaczego "zawody przyszłości" to kierunki interdyscyplinarne, opowiemy także o bogatej ofercie polskich uczelni.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Materiał opracował: Mateusz Kulik

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 25.10.2017

Godzina emisji: 6.26

ac/kd

Czytaj także

PIAP Gryf. Gdy robot musi zastąpić człowieka

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 17:00
Gryf to wielozadaniowy robot - może wybijać szyby w autach, przecinać wszelkiego rodzaju druty, przewody pod napięciem. - Roboty wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie może być zagrożone życie ludzkie, bądź tam, gdzie człowiek nie może się dostać - mówił Andrzej Woźniak, były pirotechnik, dziś związany z Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Młodzi naukowcy odkrywają nowe metody walki z białaczką

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 16:06
Dzięki swojej pracy pt.: "Wpływ oksygenazy hemowej-1 i G-kwadrupleksów na stabilność genomową w patogenezie ostrych białaczek szpikowych (AML)" Anna Konturek-Cieśla, studentka Biotechnologii molekularnej na UJ, została najmłodszą stypendystką tegorocznej edycji programu L'Oréal-UNESCO dla Kobiet i Nauki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zarobić na swojej pracy magisterskiej?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 13:41
Konkurs "Teraz Polska - promocja i rozwój" ma za zadanie wyłonić najlepsze prace magisterskie dotyczące ogólnopolskiej i międzynarodowej promocji naszego kraju. Łączna pula nagród wynosi 50 tys. zł.
rozwiń zwiń