Jak zbudować metropolię w kilka miesięcy?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 13:10
To możliwe, pod warunkiem, że pracujemy w jednej z hollywoodzkich wytwórni filmowych i korzystamy z najnowszych technologii do projektowania i wizualizacji miast. 
Audio
  • Nieistniejące metropolie. Jak stworzyć je od podstaw? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Tithi Luadthong

animocje 2018 663.jpg
Animocje. O sztuce animacji od kulis

Tym tropem poszedł między innymi Disney, przy produkcji "Zwierzogrodu" oraz Warner Bros do stworzenia wizji Los Angeles przyszłości w "Blade Runner 2049". Kiedyś do tworzenia nieistniejących miast wykorzystywano makiety, dziś zajmują się tym graficy i eksperci od efektów specjalnych. - W "Blade Runner 2049" skorzystano z topografii istniejącego miasta, które w filmie miało imitować niedaleką przyszłość. Wykorzystano zdjęcia, które zostały wykonane z samolotu przelatującego nad Los Angeles, które zostały później przez grafików zmienione tak, by pasowały do wizji alternatywnej rzeczywistości - opowiadał Tomasz Borowski z dfusion.pl.

Jak rozwiązania, na co dzień zarezerwowane dla urbanistów i planistów, pomagają branży filmowej tworzyć spektakularne bajkowe metropolie? Jak tworzy się od podstaw, buduje i zaludnia nieistniejące miasta? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Tomasz Borowski (dfusion.pl)

Data emisji: 8.05.2018

Godzina emisji: 7.15

ac/pj

Czytaj także

"Ostatni Jedi". Nostalgiczny, ale nierówny

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 15:30
Od 14 grudnia w polskich kinach oglądać można kolejną część "Gwiezdnych wojen". - W "Ostatnim Jedi" jest cała masa dobroci, nostalgii oraz takich momentów, które chwycą fanów za serce, ale to film bardzo nierówny - ocenia Oskar Rogowski, autor kanału "Komiksomaniak".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Black Mirror" w polskim wydaniu. G. F. Darwin o współpracy z Netflixem

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 11:31
- Pomysł na serię był taki: kilku influencerów miało stworzyć własną wersję odcinka. Mieliśmy totalną wolność. Dowiedzieliśmy się, że może to być także wersja humorystyczna, ale doszliśmy do wniosku, że tworząc pod płaszczykiem "Black Mirror" warto zrobić coś "na poważnie". Chcieliśmy się spróbować w tej formie - mówił Jan Jurkowski, współtwórca kanału G. F. Darwin. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Angel.A" nowa produkcja rodzimego kina sci-fi

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 10:21
- "Angel.A" to polski film science fiction o tematyce sztucznej inteligencji. Nasze uniwersum jest hybrydą świata postapokalipsy i cyberpunka - mówił Adam Nowak, reżyser i pomysłodawca projektu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W świecie aplikacji mobilnych. Jak zaprojektować dobrą "apkę"?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 13:42
- Większość firm, niezależnie od ich profilu posiada już własne aplikacje mobilne. Jeśli ktoś ich nie posiada, to z dużym prawdopodobieństwem za jakiś czas będzie musiał taką aplikację stworzyć. Nasz podręcznik jest kompendium wiedzy jak to zrobić - mówiła współautorka książki Sylwia Żółkiewska. 
rozwiń zwiń