Marzysz o cichym miejscu do czytania? Odwiedź Bookworm Cabin

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 15:05
Bookworm Cabin to chatka do czytania. Powstaje w położonej zaledwie 53 km od Warszawy wiosce Adelini jest skierowana dla tych, którzy poszukują chwili wytchnienia. 
Audio
  • Bookworm Cabin - chatka dla bibliofila (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Africa Studio

Codziennie jesteśmy zalewani mnóstwem bodźców, które sprawiają, że trudno nam się skupić. W "chatce" jesteś tylko ty, natura i dużo dobrej literatury Bartłomiej Kraciuk

Niewielka chatka została zaprojektowana przez grupę architektów z Polski. Mieści przestronny salon z kominkiem, dwuosobową sypialnię na antresoli. łazienkę i przytulną kuchnię. I to wszystko w otoczeniu cudownej natury. -Głównym założeniem Bookworm Cabin było ograniczenie bodźców. Czytanie książek nie jest warunkiem koniecznym, zwłaszcza, że ze skarpy, na której powstaje domek roztacza się niesamowity widok - mówił twórca projektu Bartłomiej Kraciuk.

- W taki sposób zrodził się pomysł na to miejsce. Pomyślałem, że "czytelnia" będzie świetnym uzupełnieniem miejsca, w którym postanowiliśmy wybudować naszą chatkę. Jest wymarzone dla mola książkowego - przekonywał gość Czwórki.

Bookworm Cabin - pierwsza w Polsce chatka do czytania:

Czy chatka posiada własną biblioteczkę? Na jak długo można tam się zatrzymać? Jak do niej trafić? Ile trzeba zapłacić za kilka dni w czytelniczej samotni? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Bartłomiej Kraciuk (twórca projektu Bookworm Cabin)

Data emisji: 17.12.2018

Godzina emisji: 8.30

ac/kd

Czytaj także

O byciu i obyciu z Maciejem Brzozowskim

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 12:30
W książce "Sztuka bycia i obycia. Poradnik dla potrzebujących" Maciej A. Brzozowski podpowiada jak w XXI wieku żyć i dać żyć innym. - Dobre wychowanie to delikatna materia. Każdy by się chętnie czegoś więcej dowiedział, ale przecież nie będzie pytać - mówi autor. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miejskie place - ogniwa, łączące lokalną społeczność

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 14:20
- Dla nas kwintesencja placu sprowadza się do takiego miejsca, gdzie każdy może się spotkać - mówią w Czwórce Magda Grabowska i Aleksandra Literowicz z Fundacji Puszka, która wspólnie z Fundacją Bęc Zmiana realizuje trzyletni projekt "Place Warszawy (do odzyskania)". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od bloga do książki. Jak pisać o zjawiskach z sieci?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 11:44
- Cykl życia tekstu w internecie to mniej więcej jeden dzień, a ja popełniłem kilka fajnych i nie chciałem, żeby się zakopały - wyznaje w Czwórce bloger PigOut - Głodny, Zły i Brzydki, który ostatnio wydał książkę "Świnia ryje w sieci, czyli z pamiętnika hejtera". 
rozwiń zwiń