X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy zmiany klimatyczne wywołują więcej przemocy?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 11:00
Kiedy ludziom doskwiera upał, a pot leje im się po plecach, szybciej tracą cierpliwość. Czy spodziewany wzrost fal upałów wywoła także fale przemocy?
Audio
  • Psycholog opowiada jak może na nas wpłynąć ocieplenie klimatu (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Prawo pracy nie wskazuje też temperatury maksymalnej w pomieszczeniach, powyżej której nie powinno się już pracować.
Prawo pracy nie wskazuje też temperatury maksymalnej w pomieszczeniach, powyżej której nie powinno się już pracować.Foto: shutterstock/Todja

Kierowcy w sytuacjach konfliktowych częściej warczą na siebie, policjanci w symulacjach szkoleniowych szybciej sięgają po broń, a sprzedawcy w sklepach niechętnie patrzą na klientów. Badania naukowe pokazują na pierwszy rzut oka jednoznaczność takich sytuacji stresowych: ludzie umęczeni upałem przejawiają wobec innych większą wrogość, są aspołeczni i rozdrażnieni. Upały nie sprzyjają dobrym zachowaniom społecznym. 

- Każda, nawet drobna, zmiana w otoczeniu może wpływać na sytuacje społeczne. Warto tutaj jednak podkreślić, że to jak się zachowujemy danego dnia i względem kogo nie zależy tylko od jednego czynnika - mówi psycholog Adrianna Troszczyńska. - Może obudziliśmy się w złym humorze, a może w dobrym, może mieliśmy zły dzień w pracy, a może dostaliśmy podwyżkę...
Temperatura powietrza ma na pewno jakiś w pływ na nas, ale nie powiedziałabym, że jest on dominujący - dodaje. 

A jak może na relacje społeczne wpłynąć stałe ocieplenie klimatu? Czy będziemy bardziej agresywni, a może się po prostu przyzwyczaimy? 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 17.07.2019

Godzina emisji: 7.25

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dima Garbowski: najbardziej brakowało mi ukraińskich smaków

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 13:15
Decyzja o wyjeździe z Ukrainy zajęła im rok. Jak pisze w swojej książce Dima - 365 przegadanych wieczorów. W końcu wybór padł na Warszawę. Dlaczego zdecydowali się wybrać właśnie to miasto i czy czują się w nim, jak w domu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ten autobus będzie zatłoczony?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 12:48
Na te i podobne pytania odpowiadają mapy cyfrowe internetowego giganta. W smartfonie możemy sprawdzić, jak dużo miejsc wolnych znajdziemy w nadjeżdżającym autobusie. 
rozwiń zwiń