Magdalena Genow o książce "Bułgaria. Złoto i rakija"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 13:01
Czy to prawda, że Bułgaria jest rajem dla archeologów i że przeciętny Bułgar lubi rozmawiać o ziołach?  I w końcu, jak to się stało, że ten czarnomorski kraj zasłużył sobie na miano "Róży Europy"?
Warna, Bułgaria
Warna, BułgariaFoto: Valentin Valkov/Shutterstock

Bułgaria kojarzy nam się przede wszystkim z wczasami w PRL-u. Na wakacjach w Złotych Piaskach popijano pomarańczowy Schweppes, a na pamiątkę każdy pakował do torby koniak Słynczew Briag. Kwitł nie tylko handel wymienny, ale także nawiązywały się wieloletnie przyjaźnie. A jaka jest współczesna Bułgaria? Autorka przedstawia nieznane oblicze jednego z najciekawszych krajów Europy. Prowadzi nas mało uczęszczanymi szlakami, mierzy się z mitami, uwodzi znajomością miejsca i kultury. O czarnomorskim kraju i jego mieszkańcach porozmawiamy z Magdaleną Genow, autorką książki "Bułgaria. Złoto i rakija".

***

Na audycję "Faktofonia" zapraszamy w niedzielę (7.07) po godz. 16.05. program poprowadzi Dominika Klimek.

ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka dokument reportaż
Czytaj także

"Błoto słodsze niż miód". Nazwać to, co nie było nazwane

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 12:18
- Wydawało mi się, że tę książkę da się napisać w sześć miesięcy. To było naiwne. Dotarcie do bohaterów i znalezienie historii, których poszukiwałam zajęło mi cztery lata - mówiła autorka książki "Błoto słodsze niż miód", Małgorzata Rejmer.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukasz Pilip: dzieci chcą dostępu do ucha dorosłego

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 15:00
- Chciałem dowiedzieć się, jak żyją dzieci, które konfrontują się ze sprawami dorosłych. A to, czego dowiedziałem się, opisałem w książce "Podwórko bez trzepaka. Reportaże z dzieciństwa" - opowiada Łukasz Pilip.
rozwiń zwiń