more_horiz
Nowe Technologie

Intel Bay Trail

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 12:22
Intel przedstawił najnowszą rodzinę energooszczędnych układów SoC (nazwa kodowa „Bay Trail”), które napędzać będą wydajne i efektywne energetycznie tablety, urządzenia 2 w 1 i inne sprzęty mobilne, jakie w czwartym kwartale tego roku firmy Acer, ASUS, Dell, Lenovo i inne wprowadzą do swojej oferty.
Intel Bay Trail
Foto: materiały promocyjne

Rodzina procesorów „Bay Trail” oparta jest na wydajnej i energooszczędnej architekturze firmy Intel o nazwie Silvermont, przedstawionej w maju tego roku. Seria procesorów Intel Atom Z3000 („Bay Trail-T”) jest pierwszą wielordzeniową ofertą SoC w portfolio Intela i stanowi aktualnie najbardziej wydajny produkt do tabletów i urządzeń mobilnych. Zapewnia szybkie i bezproblemowe działanie urządzenia przy jednoczesnym długim czasie pracy na baterii.                                                                                            .

Rodzina SoC “Bay Trail” daje producentom OEM wiele nowych możliwości, oferując jedną konfigurację sprzętową, wspierającą zarówno platformę Windows*, jak i Android*, tym samym ułatwiając poszerzenie oferty produktów i cen. Umożliwia to każdemu użytkownikowi indywidualnemu i biznesowemu znalezienie rozwiązania idealnie dopasowanego do jego potrzeb. Aby umożliwić tak wysoką wydajność w urządzeniach mobilnych, Intel opracował nowe technologie, rozwiązujące problemy, z którymi użytkownicy borykają się na co dzień, jak np. potrzeba wykonywania wielu zadań jednocześnie, dłuższego czasu pracy na baterii i lepszej jakości obrazu.

Wydajniejsze tablety i urządzenia 2 w 1 z procesorami Intel Atom Z3000

Procesory serii Intel Atom Z3000 oferują wiodącą wydajność oraz całodniowy czas pracy na baterii. To obecnie najlepsza platforma Intela do urządzeń mobilnych. Oferuje bardzo wysoką energooszczędność, przy jednoczesnym podwojeniu mocy obliczeniowej i potrojeniu mocy zintegrowanej grafiki, w porównaniu do poprzedniej generacji procesorów Intel Atom. Nowa, energooszczędna platforma pozwala na ponad 10 godzin aktywnej pracy na baterii i funkcjonowanie przez 3 tygodnie w trybie czuwania.

Procesory serii Intel Atom Z3000 mają 4 rdzenie, 4 wątki i 2MB pamięci L2, wykorzystują również technologię  Intel® Burst Technology 2.0. Pozwala to użytkownikom na korzystanie z wielozadaniowości urządzeń oraz wykorzystywanie i tworzeni treści zarówno na plaltformie Android*, jak i Windows*. W szerokiej gamie urządzeń z nowymi układami znajdą się lekkie i kompaktowe tablety i urządzenia 2 w 1, z ekranami w rozmiarach od 7 do 11,6 cala*.

Intel Atom Z3000 pojawi się również w tabletach biznesowych, które połączą wysoki komfort pracy i atrakcyjny design z odpowiednimi zabezpieczeniami. Dzięki kompleksowym zabezpieczeniom, takim jak  McAfee® DeepSAFE*, szyfrowanie AES, Intel® Platform Trust Technology, Intel® Identity Protection Technology oraz Intel Data Protection Technology, platforma ta oferuje bardzo bezpieczne środowisko pracy. Wspiera również Microsoft Windows 8 Pro Domain Join and Group Policy i zapewnia pełną kompatybilność z aplikacjami i peryferiami.

  • Intel zaprezentuje 64-bitowe układy do tabletów na początku roku 2014, dając specjalistom IT jeszcze więcej możliwości. Urządzenia oparte na tej wersji SoC zaoferują wysokiej klasy aplikacje i rozwiązania zabezpieczające, z Intel® Identity Protection na czele.
  • Linia „Bay Trail M” będzie składać się z czterech produktów: Intel Pentium N3590 oraz Intel Celeron N2910, N2810 i 2805. Zasilą one wiele innowacyjnych urządzeń typu 2 w 1 i notebooków z dotykowymi ekranami, dostępnych w atrakcyjnych cenach dla szerokiego grona odbiorców.
  • Dzięki elastyczności mikroarchitektury i wydajności grafiki w układach „Bay Trail”, procesory serii Pentium N3000 i Celeron N2000 dają trzykrotnie większą wydajność ogólną i grafiki, w porównaniu do układów Intela dla notebooków sprzed trzech lat. Co warto podkreślić, urządzenia oparte na tych konstrukcjach mogą mieć chłodzenie pasywne, grubość obudowy poniżej 11 mm i wagę poniżej 1 kg. Intel przewiduje, że ceny będą rozpoczynać się od 199 USD za notebooka, 250 USD za notebooka z dotykowym ekranem i 349 USD za urządzenie 2 w 1.
  • Linia „Bay Trail D” składać się będzie z trzech jednostek: Intel Pentium J2850, Intel Celeron J1850 oraz Intel Celeron J1750. Są to najmniejsze w historii Intela procesory dla komputerów stacjonarnych, co czyni je idealnymi do niewielkich konstrukcji chłodzonych pasywnie. Układy te oferują nawet trzykrotnie większą wydajność i dziesięciokrotnie większą moc graficzną od podobnych produktów Intela sprzed trzech lat. Ceny opartych na tych konstrukcjach urządzeń będą zaczynać się od 199 USD.

 autor: Cezary Tchorek-Helm

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem