X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Dziadkowie potrzebni wnukom, wnuki potrzebne dziadkom

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 16:25
Powyżej 60 roku życia jest już 1/4 mieszkańców Polski. Przeważają w tej grupie wiekowej kobiety, których jest około 59 proc.
Audio
  • O zmieniającym się postrzeganiu roli babć i dziadków i ich większej niż w minionych latach aktywności zawodowej i społecznej, była mowa w audycji w radiowej Jedynce przygotowanej przez Aleksandrę Tycner.
Seniorzy nie są raczej pożądanymi pracownikami, choć nie brakuje firm doceniających ich doświadczenie zawodowe.
Seniorzy nie są raczej pożądanymi pracownikami, choć nie brakuje firm doceniających ich doświadczenie zawodowe.Foto: Pixabay

Jak powiedziała w radiowej Jedynce Hanna Strzelecka z GUS-u - w roku 1957 mniej niż 10 proc. Polaków miało powyżej 60 lat.

Według Moniki Fedorczuk z Konfederacji Lewiatan - jeszcze 30, 20 lat temu kobieta, która miała 60-65 lat była babcią.

Teraz takie kobiety są często bardzo aktywne, choć część z nich rezygnuje z pracy zawodowej na rzecz emerytury, którą łączą z obowiązkami domowymi związanymi z wnukami lub opieką nad starszymi rodzicami.

Badania pokazują, że opieka nad wnukami ma zbawienny wpływ na zdrowie babć i dziadków. Mają oni większe poczucie przydatności, mniejsze skłonności do depresji i generalnie więcej radości z życia.

Aleksandra Tycner, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak