X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Film "First reformed” nominowany do Oscara

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 11:32
"Pierwszy reformowany" Paula Schradera zabiera widza w pełną egzystencjalnych przemyśleń podróż. - Film poświęcony jest kwestiom duchowym i traktuje tą kwestię bardzo poważnie. Wyjątkowo się z niego ucieszyłem, bo jest to unikalny głos Paula Schradera na tle kina światowego - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Oleszczyk z Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • 31.01.19 Film "First reformed” nominowany do Oscara
Zrzut ekranu z trailera filmu First reformed
Zrzut ekranu z trailera filmu "First reformed”Foto: Materiały promocyjne

- Film niewątpliwie celuje w głębię teologiczną i wydaje mi się, że wiele razy ją osiąga. Nie ma tu żadnej ironii, cudzysłowu, ani taryfy ulgowej. Pod względem krystalicznie czystego wyartykułowania problematyki, jest czymś wyjątkowym, orzeźwiającym i stawiającym widza w pozycji, w której nie da się przejść obok niego obojętnie - mówił Michał Oleszczyk. - Schrader odwołuje się do swoich mistrzów, do filmów które w lata 60 stawiały duchowe pytania - dodał.

Jak mówił gość Polskiego Radia 24 Paul Schrader zainspirował się filmem "Ida" Pawła Pawlikowskiego: - Obraz został nakręcony na wąskim ekranie. Schrader zachwycił się nakręconą w ten sposób "Idą" Pawła Pawlikowskiego i po rozmowie z naszym reżyserem, postanowił nakręcić czarno-biały i wąski film. Producenci nie zgodzili się co prawda na czerń i biel, ale przystali na wąski ekran. To nie przypadek, że film ma taki format, to poniekąd wpływ polskiego artysty na światowe kino.

Więcej w całej audycji.

Audycję prowadził Łukasz Adamski.

PR24

__________________

Data emisji: 30.01.19

Godzina emisji: 22:05

 

Zobacz więcej na temat: kino Kościół Oscary 2019
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak