X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

2. Festiwal Polskiego Radia Chopin - w Antoninie i na antenie

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 16:58
W Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie trwa 2. Festiwal Polskiego Radia Chopin. Hasło tegorocznego wydarzenia: "Romantyczna fantazja i improwizacja".
Pałac w Antoninie
Pałac w AntoninieFoto: Shutterstock

Festiwal został zorganizowany przy współpracy Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Potrwa do 20 października 2019 roku.

Przez sześć kolejnych wieczorów, w zaprojektowanym przez Karla Friedricha Schinkla pałacu, w którym dwukrotnie gościł, koncertował i komponował Fryderyk Chopin, wybitni muzycy wykonują programy tematycznie wkomponowane w tegoroczny temat Festiwalu.

Autorzy nowego programu szczególny nacisk położą na dzieła muzyczne z lat 1794-1918, gdy Polska zniknęła z map świata. Tworzone w tym czasie działa powstawały z myślą o pokrzepieniu polskich serc i bardzo często – aby ominąć czujność cenzury – patriotyczny przekaz ukrywały pod postacią zawoalowanych cytatów z takich pieśni patriotycznych, jak: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Polonez Kościuszki” czy „Litwinka”.

Program festiwalu

W tym roku, w ramach Festiwalu, odbędą się dwa koncerty z improwizacjami (Kuby Stankiewicza z zespołem oraz duetu Aleksander Dębicz – Marcin Zdunik) oraz cztery recitale fortepianowe w wykonaniu Piotra Sałajczyka, Macieja Grzybowskiego, Julii Kociuban i na samo zakończenie – sensacja! – jednego z największych wirtuozów naszych czasów Evgenija Bozhanova.

Koncert inauguracyjny uświetni prawykonanie napisanej na specjalne zamówienie Polskiego Radia Chopin kompozycji na fortepian solo „Sturm und Frieden” Aleksandra Nowaka, tegorocznego laureata Paszportu Polityki.

Wydarzenia towarzyszące

Pierwszych pięć recitali zostanie dodatkowo poprzedzonych 25-minutowymi wykładami poświęconymi idei fantazji i improwizacji w muzyce i literaturze. Wykładowcami będą wybitni profesorowie: Irena Poniatowska, Iwona Puchalska, Ryszard Daniel Golianek, Jakub Stankiewicz i Wiesław Ratajczak.

Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny, wykładów i koncertów będzie można też posłuchać w Internecie lub za pośrednictwem odbiorników DAB+: wykładów o godzinie 18.30, a koncertów o godz. 19.00. Wszystkie transmisje poprowadzi laureat Złotego Mikrofonu redaktor Marcin Majchrowski.

Autorem oprawy graficznej Festiwalu jest Lech Majewski, znany artysta grafik, plakacista.

Polskie Radio Chopin i Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zapraszają: Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów Antonin, ul. Pałacowa 1, 63-421 Przygodzice, woj. wielkopolskie.

mat.prasowe


.

Zobacz więcej na temat: Fryderyk Chopin MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak