X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Polskie Radio

Koncert Kevina Kennera na 2. urodzinach Polskiego Radia Chopin

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 15:46
Koncert znakomitego amerykańskiego pianisty Kevina Kennera, finalisty Konkursu Chopinowskiego uświetni obchody drugiej rocznicy istnienia Radia Chopin. Dziś wieczorem artysta zaprezentuje kompozycje Chopina oraz Paderewskiego.
Kevin Kenner
Kevin KennerFoto: East News/MAREK LASYK/REPORTER

Koncert odbędzie się dziś, o godzinie 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, ul. Modzelewskiego 59.  Całe wydarzenie transmitowane będzie na stronie głównej Portalu Polskieradio.pl, a także na stronie Polskiego Radia Chopin oraz na Facebooku tej anteny.

Kevin Kenner jest zdobywcą Drugiej Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1990 roku. Pierwszej nagrody wówczas nie przyznano. Specjalizuje się w wykonaniach muzyki okresu klasyczno-romantycznego, interpretując ją z jednakowym powodzeniem na fortepianach współczesnych i historycznych. 

Chopin i Paderewski

Podczas urodzinowego koncertu w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego Kevin Kenner zagra na instrumencie współczesnym. – Z twórczości Chopina usłyszymy m.in. wybór najwcześniejszych mazurków, dwa nokturny, „Andante spianato” i „Wielkiego Poloneza Es-dur” op. 22 oraz – stanowiące rodzaj odważnej kontrpropozycji dla „Snu nocy letniej” Felixa Mendelssohna – „Scherzo E-dur” op. 54 - zapowiada Marcin Gmys, dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Radia Chopin.

- Z muzyki Paderewskiego Kevin Kenner wybrał cykl sześciu „Humoresek koncertowych” op. 14, w których skład wchodzi m.in. słynny „Menuet G-dur”, choć dla słuchaczy wielką gratkę stanowić będzie z pewnością również efektowny „Krakowiak fantastyczny”, zamyślona „Sarabanda h-moll” oraz – stanowiący błyskotliwą kompozytorską imitację stylu Domenica Scarlattiego – „Caprice G-dur” – dodaje Gmys.

Transmisja audio i wideo

Koncert urodzinowy poprowadzi redaktor Klaudia Baranowska, dobrze znana zarówno z radiowej Dwójki, jak i Polskiego Radia Chopin. Miłośników muzyki na najwyższym poziomie zapraszamy do oglądania koncertu na stronie głównej Portalu Polskieradio.pl, a także na stronie Polskiego Radia Chopin oraz na Facebooku tej anteny.

Tych słuchaczy, którzy nie zdołają uczestniczyć w koncercie na żywo lub po prostu zechcą w tym wydarzeniu uczestniczyć powtórnie, Radio Chopin zaprasza na retransmisję całego recitalu na antenie w niedzielę 17 listopada od godz. 12.00.

Trochę o historii

Polskie Radio Chopin powstało 11 listopada 2017 roku i jest jedyną stacją radiową w polskiej przestrzeni publicznej, która przez 24 godziny na dobę nadaje audycje poświęcone muzyce klasycznej. Patronem kanału jest nasz najwybitniejszy kompozytor i to jego twórczości oraz polskiej muzyce od średniowiecza po XXI wiek poświęcony jest w dużej mierze program.

Słuchacze znajdą tu przesłuchania Konkursów Chopinowskich i koncerty z najważniejszych festiwali, nowe płyty i te bardzo, bardzo stare, bezcenne archiwa i zapisy z ostatnich tygodni – słowem, dźwiękowe kompendium wiedzy o Chopinie i polskiej muzyce, przygotowane przez radiowych dziennikarzy i zaproszonych gości.

Polskiego Radia Chopin można słuchać dzięki odbiornikom z technologią DAB+ oraz w Internecie pod adresem chopin.polskieradio.pl. Użytkownicy urządzeń mobilnych znajdą je również w aplikacji Polskiego Radia.

Polskie Radio Chopin zaprasza: 13 listopada, godz. 19.00, Studio Koncertowe im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, ul. Modzelewskiego 59, Warszawa.

Program koncertu:

Fryderyk CHOPIN [1810-1849]

Mazurek a-moll op. 7 nr 2

Mazurek B-dur op. 7 nr 1 

Mazurek cis-moll op. 6 nr 2

Mazurek D-dur [1829]

Mazurek C-dur op. 6 nr 5

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Walc As-dur op. 42

Lento con gran espressione cis-moll

Fantaisie-Impromptu cis-moll

Scherzo E-dur op. 54,

IGNACY JAN PADEREWSKI [1860-1941]

Humoresques de concert op. 14: Zeszyt 1 – à l’antique, Zeszyt 2 – moderne

mat. promocyjne