X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Polskie Radio

"Dźwięk dobry" i "Płytomania". Niedziela z Polskim Radiem

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 09:52
Dobra rozrywka, poruszające reportaże, sycąca ucho, najlepsza muzyka, a także opowieści o kuchni królów i tajemnicach zwierząt  - Polskie Radio zaprasza do słuchania!
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/LightField Studios
logo 

JEDYNKA

NIEDZIELA 24 MAJA

17.10 - "Perły Reportażu"

„Dźwięki pandemii" - Olgi Mickiewicz, z wykorzystaniem nagrań Beaty Kwiatkowskiej

Pandemia koronawirusa to z jednej strony ciągły dopływ nowych informacji o tym, co dzieje się w Polsce i na świecie. Z  drugiej - monotonia codzienności, kiedy wielu osobom większość dnia upływa w samotności bądź wyłącznie w gronie najbliższych, we własnym domu. To balansowanie pomiędzy strachem o zdrowie swoje i bliskich, lękiem o przyszłość, a nudą. Reportaż jest zapisem  dźwiękowej rzeczywistości tych ostatnich tygodni.​

"Jak tu cicho...21:37"... - reportaż Eweliny Kosałki-Passii, Polskie Radio Katowice

W tym roku minęło 15 lat od śmierci Jana Pawła II. Nie było wielkich obchodów, kościoły nie wypełniły się wiernymi, a Plac św. Piotra w Watykanie był pusty. Panująca pandemia koronawirusa zmieniła obraz świata, zmieniła nas - jesteśmy odizolowani od drugiego człowieka, bo on może stanowić zagrożenie. W reportażu oprócz trudnej, cichej współczesności wracamy także do 2 kwietnia 2005 roku.

logo

DWÓJKA

NIEDZIELA 24 MAJA

17.00-18.00 – Płytomania – prowadzi Jacek Hawryluk

Seong-Jin Cho – jeden z najpopularniejszych pianistów młodego pokolenia, laureat I nagrody na Konkursie Chopinowskim w 2015 roku wydał nową płytę zatytułowaną „The Wanderer”. Tym razem koreański artysta nagrał utwory Schuberta, Berga i Liszta. W jakiej jest formie? Czy wciąż jego interpretacje wzbudzają taki zachwyt? O tym w najbliższej audycji.

22.00-00.00 – Wieczór płytowy – prowadzi Krzysztof Dziuba

Fela Kuti – Zombie (1977 Coconut), Talking Heads – Fear of Music (1979 Sire) Mariah – Utakata No Hibi (1983 Shan-Shan, Better Days).

logo

TRÓJKA

NIEDZIELA 24 MAJA

17.00-19.00 - TRZECIA STRONA MEDALU - Prowadzenie: Krzysztof Łoniewski

19.05 - KONCERT W TRÓJCE - Stanisława Celińska

20.05 - SCENA TEATRALNA TRÓJKI - „Wojna światów 2050" – powtórka z 2017 roku, przygotowała Barbara Marcinik

Twórcy premiery (5.02.2017) już samym jej tytułem nawiązują do najsłynniejszego słuchowiska w dziejach światowej radiofonii, czyli do Orsona Wellesa adaptacji powieści H.G. Wellsa (1938). Cytują także Stanisława Lema. Nie należy spodziewać się więc ani pozytywnego przesłania, ani szczęśliwego zakończenia. I nie jest to fabularna historia rozpisana na wiele głosów.

Tekst interpretuje doskonale i sugestywnie zaledwie para aktorów: Danuta Stenka i Andrzej Mastalerz (znani z Trójkowych lektur). Towarzyszy im muzyka – idealna, a całość zrealizowana po mistrzowsku przez Andrzeja Brzoskę. Siła tego słuchowiska tkwi nie tylko w tekście, ale także w sposobie jego realizacji na wszystkich poziomach.

Małgorzata Żerwe jest dziennikarką Radia Gdańsk, autorką m.in. reportaży. David Zane Mairowitz, urodzony się w 1938 roku w Nowym Jorku, wyreżyserował wcześniej dla STT słuchowisko pod tytułem "Kapitan Wspaniały powraca". Wraz z Małgorzatą Żerwe zrealizował nagrodzony reportaż – "Tunele miłości. Przystanek las Vegas".

Autorzy: Małgorzata Żerwe i Dawid Mairowitz

Reżyseria: Małgorzata Żerwe i Dawid Mairowitz

Reżyseria dźwięku: Andrzej Brzoska

Muzyka: Dominic Muldowney

Występują: Danuta Stenka i Andrzej Mastalerz

Zapraszamy i polecamy!

logo

CZWÓRKA

NIEDZIELA 24 MAJA

20.00-21.00 - Muzyka Dobrego Słowa - Jak jest w niebie? Jak się tam dostać? To niektóre z pytań, które postawili Czwórkowi słuchacze - laureaci quizu o Janie Pawle II. Małgorzata Bartas-Witan wraz z Pawłem Zuchniewiczem, badaczem życia świętych m.in JPII i kard. Wyszyńskiego oraz Michaliną Jankowską z Instytutu Prymasowskiego, postarają się trochę zaspokoić tę ciekawość. Korzystając z niedzieli Wniebowstąpienia Pańskiego - podpowiedzi jak idzie się do nieba i po co poszukają u samych „mieszkańców” nieba, którzy tam „celowali” i jak wierzą, tam się dostali.

logo

POLSKIE RADIO DZIECIOM

NIEDZIELA 24 MAJA

16.00-17.00 - "Łowcy Dziecięcych Przygód" - Obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Dziś również porozmawiamy o tym niezwykłym człowieku. Opowiemy o tym, jak wyglądało dzieciństwo Karola Wojtyły i jaka była jego droga do papiestwa. Gość: Paweł Zuchniewicz, dziennikarz i autor książek o Janie Pawle II.

logo

POLSKIE RADIO CHOPIN

NIEDZIELA 24 MAJA

17.00 - Bohaterem Danuty Gwizdalanki w premierowym odcinku cyklu „Złoty wiek muzyki kameralnej” będzie Niccolò Paganini – skrzypek, którego wirtuozeria zrewolucjonizowała technikę skrzypcową. Mimo że Paganini posługiwał się innym „medium” niż Chopin, to polski romantyk wzorował się na nim w niejednym fragmencie swoich wirtuozowskich kompozycji fortepianowych.

#Zostań w domu z Polskim Radiem

Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak