X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Polskie Radio

Głosuj na nas! Zespół historii portalu PolskieRadio.pl nominowany do nagrody BohaterON 2020

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 10:39
Redakcja historii i serwisów specjalnych pod kierownictwem Krzysztofa Kossowskiego ma szansę na tegoroczną Nagrodę BohaterONy im. Powstańców Warszawskich. Nominację przyznano za przygotowanie narracyjnego portalu internetowego na temat jednej z najważniejszych bitew w historii świata - Bitwy Warszawskiej. Zachęcamy do oddania głosu na portal PolskieRadio.pl!
Materiał promocyjny PR
Materiał promocyjny PRFoto: PR/Łukasz Haponiuk

Jeśli uważają Państwo, że redakcja historii i serwisów specjalnych portalu PolskieRadio.pl zasługuje na nagrodę BohaterONy 2020, prosimy o oddanie na nas głosu pod adresem https://bohateron.pl/kandydaci/portal-polskieradio-pl/.


Posłuchaj
06:18 Bartek Bohateron Jedynka 21.09.2020.mp3 O serwisie bitwa1920.gov.pl opowiada Bartłomiej Makowski z nominowanej do nagrody BohaterON redakcji historii w portalu PolskieRadio.pl (Cztery Pory Roku/Jedynka)

 

1200_PR_Niepodległa_PAP.jpg
Nowa forma opowieści o Bitwie Warszawskiej. Premiera serwisu internetowego

Przygotowana z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej strona www.bitwa1920.gov.pl to dostępna w siedmiu wersjach językowych multimedialna, interaktywna podróż po historii Polski, Europy i świata, którym sto lat temu zagroziło widmo czerwonej rewolucji. Narracja strony wciąga użytkownika w atmosferę tamtych dni przeprowadzając go przez najistotniejsze wydarzenia wojny polsko-bolszewickiej, pokazując najważniejsze postaci, procesy oraz skutki Bitwy Warszawskiej. Za ten właśnie serwis, stworzony przez zespół portalu PolskieRadio.pl oraz "Niepodległą", zostaliśmy nominowani do nagrody BohaterONy.

Co ze zwycięstwem nad bolszewikami ma wspólnego "King Kong"? Jak lektura noweli Edgara Alana Poego przyczyniła się do polskiego zwycięstwa? Jak wyglądały fake newsy rozpowszechniane sto lat temu? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znaleźć można właśnie w serwisie internetowym www.bitwa1920.gov.pl.

***

Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną – w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ustanowiono ją również dla uczczenia pamięci o uczestnikach walk o stolicę – z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wśród kilkuset nadesłanych zgłoszeń Komitet Organizacyjny Nagrody BohaterONy wybrał pięciu nominowanych w siedmiu kategoriach: Pasjonat, Nauczyciel, Organizacja non profit, Osoba publiczna, Instytucja, Firma oraz Dziennikarz. Właśnie w ostatniej z nich nominowany jest zespół tworzący artykuły historyczne i serwisy specjalne na portalu PolskieRadio.pl.

Laureatów wybierze Kapituła składająca się z przedstawicieli polskiego rządu, historyków, osób publicznych, przedstawicieli środowisk kombatanckich oraz naszych ambasadorów. Na podstawie głosów jej członków w każdej kategorii zostanie przyznany Złoty, Srebrny i Brązowy BohaterON.

BITWA warszawska 1920 serwis specjalny.jpg
Bitwa 1920. Narracyjny serwis internetowy Polskiego Radia i "Niepodległej"

Udział w wyborze laureatów mają również Internauci, którzy do 14 października mogą zagłosować na swoich faworytów do wyróżnienia za pośrednictwem strony https://bohateron.pl/bohaterony-2020/zaglosuj/.

Jeśli uważają Państwo, że redakcja historii i serwisów specjalnych portalu PolskieRadio.pl zasługuje na nagrodę BohaterONy 2020, prosimy o oddanie na nas głosu pod adresem https://bohateron.pl/kandydaci/portal-polskieradio-pl/. Zachęcamy także do głosowania na nominowanych w pozostałych kategoriach. Każda osoba może oddać jeden głos dziennie na jednego z kandydatów w każdej z siedmiu kategorii.

materiały prasowe

Zobacz więcej na temat: HISTORIA historia Polski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bitwa Warszawska - posłuchaj wspomnień świadków

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 06:00
"Jest rzeczą prawdopodobną, że bitwa pod Warszawą ocaliła Europę Środkową i część Zachodniej przed przed fanatyczną tyranią sowiecką" – zapisał brytyjski dyplomata lord Edgar D’Abernon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bitwa Warszawska. Bez pomocy z Węgier mogliśmy przegrać z bolszewikami

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 05:50
100 lat temu do Skierniewic przybył liczący 55 wagonów pociąg znad Dunaju. 22 miliony pocisków znajdujące się w transporcie pomogły w pokonaniu Armii Czerwonej na przedpolach Warszawy. Milion spośród nich Węgrzy odstąpili Polakom bezpłatnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bitwa Warszawska pokazała fenomen mobilizacji społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 12:07
 - Przydzielony do 2 Pułku Piechoty znalazłem w nim 500 starych żołnierzy i około 2 tysięcy ochotników – studentów, uczniaków, harcerzy siedemnasto-osiemnastoletnich, którzy po raz pierwszy trzymali w ręku karabin i strzelać ani bić się nie umieli– wspominał Józef Werobej, oficer Brygady Syberyjskiej. Ci zwykli ludzie obronili Polskę przed bolszewikami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co wspólnego ma "King Kong" z Bitwą Warszawską?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 16:00
Niewykluczone, że jedna z najbardziej kultowych scen w historii kinematografii zainspirowana była wydarzeniami wojny 1920 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Europie groził totalitaryzm". Co by się stało, gdyby Polska przegrała Bitwę Warszawską?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 13:00
- Wiktoria 1920 roku stanowiła przełom, którego skali nie potrafimy sobie wyobrazić – oceniał w archiwalnej audycji Polskiego Radia prof. Andrzej Ajnenkiel. – Szanse na rządy totalitaryzmu w Europie były olbrzymie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Organizatorka akcji "BohaterON": celem naszego spotu jest edukacja

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 11:30
– Spot ma być zachętą dla obcokrajowców do zainteresowania się historią Polski XX wieku – tłumaczyła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka akcji BohaterON.
rozwiń zwiń