X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Radiowa niedziela: koncert zespołu ECHA, słuchowiska i literatura.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 17:23
Zapraszamy na drugi odcinek słuchowiska "Niepokonani 1920". W Jedynce świętujemy 40 lat powrotu transmisji mszy św. na antenę Polskiego Radia. W Trójce - koncert na żywo ze studia im. A. Osieckiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Pexels
logo

W niedzielę świętujemy 40 lat powrotu transmisji mszy św. na antenę Programu 1. Msza św. w bazylice św. Krzyża potrwa ok. 30 minut dłużej.

Po mszy św., ok. 10.30 "Czas pogody" – Zbigniewa Krajewskiego

Niezwykłe historie naszych dziejów i ​​niezłomne kobiety. Jedna prawdziwa - to Marianna Staśkiewicz, kurpiowska poetka i koronkarka, uhonorowana nagrodą Oscara Kolberga, druga – to postać literacka z ziemiańskiej rodziny kresowej, opisana przez Wiolettę Stawicką, autorkę rodzinnej sagi. Posłuchamy o tym jak wichry wojny zmieniły ich losy, co w życiu jest najważniejsze i jak zmierzyły się z trudnymi warunkami i zmierzchem przedwojennego świata. Te  opowieści  w Czasie Pogody. Będzie też pieśń neapolitańska wybrana przez Kazimierza Kowalskiego oraz perełki kabaretowe z archiwum Teresy Drozdy.

logo

N09.30 – 10.00 – Magazyn filmowy: Janko Muzykant odzyskał głos – prowadzi Beata Kwiatkowska

10.00 – 11.00 – Cafe „Muza”: Mariusz Kwiecień – prowadzi Marcin Majchrowski

12.30 – 13.00 – Czytelnia: Dolores Reyes „Ziemiożerczyni”, Samanta Schweblin „Bezpieczna odległość” – prowadzi Małgorzata Szymankiewicz. Goście: Magdalena Mikołajczuk, Piotr Kofta

logo

KONCERT W TRÓJCE

O godz. 19.05-20.00 – koncert zespołu ECHA - zapowiada Tomasz Żąda

Transmisja audio na antenie oraz streaming wideo na stronie Trójki, FB Trójki oraz YT Polskiego Radia.

SCENA TEATRALNA TRÓJKI

Godz. 20.05 – TOMASZ MAN - „WOJNA, DZIECKO, MATKA” – powtórka – słuchowisko wyróżnione w konkursie „NASŁUCHIWANIE: NIEPODLEGŁOŚĆ”. W ramach prezentacji spektaklu nadamy także rozmowę z autorem i reżyserem, całość przygotowuje Barbara Marcinik.

Rodzaj poematu Tomasza Mana, napisanego wierszem białym, stanowi wyjątkową propozycję. Nie jest to bowiem tradycyjna sztuka: nie ma scen, didaskaliów, ani nawet spisu osób występujących w niej. Postaci te to tytułowe: Wojna, Dziecko i Matka. Stanowią one raczej metaforę, choć autor i reżyser podkreślają, że okoliczności, w jakich je usytuował, są konkretne. O jaką jednak Wojnę chodzi w tym utworze? Warto posłuchać i poszukać odpowiedzi.

Tomasz Man "Wojna, Dziecko, Matka"

Reżyseria dźwięku – Andrzej Brzoska

Muzyka – Marek Otwinowski

logo

Hrapkowidz 14.00-15.00 -  Błażej Hrapkowicz zaprasza na rozmowę z aktorami i reżyserem filmu „Jak najdalej stąd” - Piotrem Domalewskim. Film trafi do kin 25 września.

Artystyczny Wybieg 15.00-16.00 – Kasia Cygler porozmawia z Joanną Szlembarską, studentką animacji w szkole filmowej w Łodzi o filmie – etiudzie szkolnej pt. „Powietrze pachniało słono”, w której bohaterka podczas podróży po dnie oceanu spotyka... syrenę.

Faktofonia 16.00 – 17.00 – rozmowa o z autorami książki „Serca bicie. Biografia Andrzeja Zauchy” - Katarzyną Olkowicz i Piotrem Baran – o fenomenie Andrzeja Zauchy. Czego jeszcze nie wiemy o tym muzycznym samouku, który  współpracował z największymi twórcami jazzowymi, choćby Tomaszem Stańką i Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, oraz popularnymi piosenkarzami, m.in. Andrzejem Sikorowskim i Ryszardem Rynkowskim?

Funkadelia 17.00-19.00 – Harper zaprezentuje sporo polskiej muzyki: hiphopową ekipę Undadasea, Renatę Lewandowską i klasykę polskiego soulu, Eskaubei, Mr. Krime i Tomek Nowak Quartet, tropikalna Lua Preta, 2-step znad Wisły itd. Ponadto nowa składanka nowojorskiej firmy Big Crown Records, Andy Cooper, house'owy duet Letherette, The Avalanches, muzyka broken-beat - ta klasyczna oraz współczesna (Domu powraca!).

Nocne czaty 21.00-22.00 - pamięć absolutna - czy duszę można zapisać w chmurze? A życie wieczne może istnieć bez Boga i nieba… Te pytania Sylwia Sułkowska zada dr hab. Robertowi Kubie Filipkowskiemu - neurobiologowi. 

logo

11:00-12:00 "Źródełko" - ​Dzisiejsze Źródełko zabierze nas w świat niezwykłych brzmień. Dowiemy się, jak przygotowywano kiedyś zabawki, jakie wrażenie sprawia spotkanie wędrownych muzykantów, a także odpowiemy na pytanie naszych dociekliwych przedszkolaków do tyczące burczybasa - czym jest i do czego służy.

12:00-13:00 "Zwierzyniec" - Fauna Doliny Baryczy. Odwiedzimy Stawy Milickie, które są największymi takim kompleksem w całej Europie. Porozmawiamy m.in. o ptakach. Gatunków ptaków jest ponad 300. Przy okazji opowiemy, co można robić z dzieckiem na tych terenach. Rower, spacer, konie, kajaki i wiele innych atrakcji.

16:00-17:00 "Łowcy dziecięcych przygód" - To, co robi w swoim szybowcu Stanisław Makula określane jest mianem podniebnego baletu. To bez wątpienia jeden z najwybitniejszych przedstawicieli w historii sportów lotniczych. Opowie młodym Łowcom o swojej pracy.

17:00-18:00 "Kulturoteka" – Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Kino Dzieci” odbędzie się w tym roku w dniach 26.09.- 4.10. Ideą, jaka od początku przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów,  które  wyróżniają  się  walorami edukacyjnymi, artystycznymi  oraz  produkcyjnymi. O programie tegorocznej edycji opowie jego dyrektorka Kamila Tomkiel-Skowrońska.

Dla dorosłych:

21:00 "Kulturalna strefa" - Rozmowa o roli książki w budowaniu relacji i pracy z emocjami. Słów kilka również o wystawie „Zaczytane Ławki”. Gość: Marta Tittenbrun, Fundacja Zaczytani.org.

22:00-00:00 "Muzyka dla rodzica...zaprasza Damian Sikorski" - Muzyka łączy pokolenia, a niektóre piosenki nie tracą daty ważności. W niedzielny wieczór zaprezentuję piosenki, które zostały napisane w latach 70., a dopiero dziś pokazano je światu. Będą też te doskonale znane z poprzednich dekad, ale na nowo zremiksowane. Ponadto nowości, które mają szanse przetrwać długie lata na listach przebojów i stać się utworami ponadczasowymi. ​

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak