X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Literacki początek tygodnia w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 16:46
W Jedynce "Ochotnik. Prawdziwa historia tajnej misji Witolda Pileckiego" Jacka Fairweathera a w Trójce fragmenty opowiadania "Dzieje Rodziny Korzeniewskich" Melchiora Wańkowicza o wysiedleńcach w głąb ZSRR z lipca 1940 roku. W Dwójce "Lewa wolna" Józefa Mackiewicza. Zapraszamy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/CarolaGuzman
logo

O godz. 10.35 - od 31 sierpnia do 25 września – "ZŁY" Leopolda Tyrmanda. Słuchowisko w odcinkach z roku 1994 - jedna z najsłynniejszych, legendarnych powieści czasu PRL.

Akcja powieści toczy się w Warszawie w latach 50. XX wieku: w ruinach Śródmieścia i "Dzikiego Zachodu" Woli, na gruzach północnego Muranowa, w odbudowywanym Starym Mieście. Jest to niezwykle inteligentny opis Polski Ludowej, przebrany w strój ni to kryminału, ni to romansu, ni to westernu.

Zaczyna się od tajemniczych napadów. Z tym że wszyscy atakowani – to chuligani. Ludowa milicja staje na głowie, by dostać jedynego sprawiedliwego, szeryfa bez twarzy, który sprawia, że ludzie zaczynają się czuć bezpieczni. Podziemny światek Warszawy rusza na wojnę.

Bohater ma tylko jeden znak rozpoznawczy, niezwykłe, świetliste spojrzenie. A dodatkowo w tle historia miłosna, której osią jest Marta Majewska, niechcący wciągnięta w przestępcze życie Warszawy.

Słuchowisko pochodzi z roku 1994. Reżyserował Janusz Kukuła, wystąpili: Marina Opania, Marek Obertyn, Krzysztof Kolberger, Jerzy Kamas, Agnieszka Pilaszewska, Bronisław Pawlik, Wiesław Drzewicz i inni. Realizacja  – Andrzej Brzoska, opracowanie muzyczne Tadeusz Deszkiewicz, adaptacja Bogumiły Prządki.

O g. 21.45 - 21.09 – 4.10 - Robert Małecki "Żałobnica", czyta Anna Dereszowska (audiobook Wydawnictwa Poznańskiego)

O g. 23.50 - od 14 do 27 września "Ochotnik. Prawdziwa historia tajnej misji Witolda Pileckiego" Jacka Fairweathera (Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK)​.

logo

11.00 – 11.10 – To się czyta: Anna Kaszuba-Dębska „Bruno. Epoka genialna”, czyta Krzysztof Wakuliński, odc. 6

15.00 – 15.15 – Literacka sjesta: Józef Mackiewicz „Lewa wolna”, czyta Jerzy Radziwiłowicz, odc. 54 (powtórzenie)

19.15 – 19.30 – Książka do słuchania: PREMIERA: Antoni Libera „Liryki lozańskie. Wariacje na temat Jerzego Pilcha” i „Kompot z wisień”, czyta Wiktor Zborowski, opr. Elżbieta Łukomska, odc. 6


logo

Godz. 11.45 - PROZA CZYTANA - od 14 września  SŁAWOMIR MROŻEK – „Krótkie, ale całe historie – opowiadania wybrane” – czyta ANDRZEJ MASTALERZ, muzyka – ŁUKASZ BOROWIECKI. Przygotowała Barbara Marcinik.

O godz. 20.50 - DZIEJE RODZINY KORZENIEWSKICH

17.09 zaczęliśmy lekturę fragmentów reportażu/opowiadania "Dzieje Rodziny Korzeniewskich" Melchiora Wańkowicza o wysiedleńcach w głąb ZSRR w lipcu 1940 roku.

Przygotował je Teatr Polskiego Radia. Czyta Mateusz Kwiecień. Kontynuujemy emisję odcinków od poniedziałku do czwartku.


logo

6:30 i 14:00 Słuchowisko "Fortele Jonatana Koota" na podstawie książki Janusza Przymanowskiego w adaptacji Zdzisława Dąbrowskiego, wyprodukowane przez TPR w 1977 r. Trójka bohaterów kot Jonatan, ptak Eryk Kowalik oraz żółw Biki Helonidiusz, powołują do życia Eskadrę Jonatana i stają do walki z trucicielami środowiska. Bajka w poruszający sposób przekazuje uniwersalne wartości takie jak ochrona przyrody, odwaga, bohaterstwo, poświęcenie. Obsada: Wiktor Zborowski, Stefan Friedmann, Marian Kociniak, Ryszard Olesiński, Eugeniusz Robaczewski, Alicja Rojek, Piotr Skarga, Janina Sokołowska, Stanisław Zatłoka, Stanisław Żeleński.

12:15 „Bajkowy kącik” – Bajka pt. „W Dżungli Wyobraźni”.

19:10 "Książka do poduszki" - Greta cz.2. To jedna z bajek książki „Niesamowite przygody Toli, Poli i Urwisa” napisanej przez Fundację Tup, tup, tup. Dzięki przygodom sówki Poli, kotki Toli i pieska Urwisa przekonacie się, że nikt, nawet najmłodsze dziecko, nie jest byt młody, by zacząć działać dla natury. Czyta Magdalena Różdżka.

19:00-21:00 „Wieczorne pogaduchy” - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić.​


Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak