X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

"Katedra Fortepianu Polskiego Radia Chopin" - odcinek 3 [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 07:25
"Katedra Fortepianu Polskiego Radia Chopin" z Janem Fryczem i Markiem Szlezerem to serial edukacyjny poświęcony twórczości patrona anteny. Każdy odcinek opowiada o jednej kompozycji Fryderyka Chopina. Prezentujemy odcinek trzeci - Nokturn g-moll op. 15 nr 3. Zapraszamy do oglądania!

Narrator serialu - Jan Frycz - naświetla wybrane dzieło z rozmaitych perspektyw: autobiograficznej, politycznej, literackiej lub towarzyskiej. Aktor wchodzi w dyskurs z pianistą - profesorem Markiem Szlezerem. Reżyserem projektu jest Alek Pietrzak.

Źródło - serwis YouTube.com - oficjalny kanał Polskiego Radia Chopin

Podczas rozmowy, prowadzonej przy fortepianie i na żywo, ilustrowanej fragmentami kompozycji Chopina, niektóre zaproponowane tropy zyskują swoje potwierdzenie, inne zaś - zaprzeczenie. 

katedra fortepianu.jpg
"Katedra Fortepianu Polskiego Radia Chopin" - odcinek 2 [ZOBACZ WIDEO]

Drugi sezon nakręcony został w przepięknej scenerii pałacu myśliwskiego, którego fundatorem był utalentowany muzycznie książę Antoni Radziwiłł, zaprzyjaźniony z młodym Chopinem.

Pałac w Antoninie to jedyny obiekt architektoniczny na ziemiach polskich, który od czasów Chopina zachował się w postaci oryginalnej. W 1829 roku pałac był miejscem 10-dniowego wypoczynku genialnego artysty, który tu także komponował, muzykował, polował, a zapewne i niewinnie flirtował z młodymi księżniczkami.

Serial wyreżyserował Aleksander Pietrzak, wschodząca gwiazda polskiej kinematografii ("Juliusz", "Czarna owca"), scenariusze napisał prof. Marcin Gmys, dyrektor Polskiego Radia Chopin, a oprawę muzyczną do czołówki skomponował Paweł Mykietyn.

Producentem serialu był Marcin Dławichowski, kierownik Działu Produkcji Multimedialnych Polskiego Radia, a kierownikiem produkcji z ramienia Polskiego Radia – Ewa Prus. 

Zapraszamy!

 

Czytaj także

Czwarte urodziny Radia Chopin. Koncert wirtuoza fortepianu [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 12:00
Polskie Radio Chopin - jedna z cyfrowych rozgłośni Polskiego Radia - gra dla słuchaczy już od czterech lat. Z tej okazji stacja przygotowała wiele niespodzianek. Jedną z nich był recital fortepianowy Jakuba Kuszlika - laureata IV nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina oraz nagrody specjalnej Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Polskiego Radia Chopin. Uświetni je recital wirtuoza fortepianu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 12:42
Polskie Radio Chopin - jedna z cyfrowych rozgłośni Polskiego Radia - gra dla słuchaczy już od czterech lat. Z okazji rocznicy uruchomienia, stacja przygotowała wiele niespodzianek. Jedną z nich jest recital fortepianowy Jakuba Kuszlika - laureata IV nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina oraz nagrody specjalnej Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków.
rozwiń zwiń