more_horiz
Polskie Radio

ABBA – serwis specjalny na rozgrzewkę przed spektakularną podróżą

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 00:01
Jutro w Londynie startuje spektakularne show "Voyage" z zespołem ABBA w roli głównej. A już od dziś w portalu Polskiego Radia dostępny jest serwis specjalny abba.polskieradio.pl poświęcony największej popowej grupie wszech czasów!

Po 40 latach milczenia Abba powraca na scenę. Foto: Polskie Radio


"Dancing Queen", "Mamma Mia!", "SOS", "Waterloo"… długo by wymieniać tytuły wielkich przebojów zespołu ABBA, którymi można by obdzielić bez trudu tuzin wykonawców. W trakcie trwającej dekadę działalności szwedzki kwartet zawojował serca milionów słuchaczy z całego świata i zasłużył na powszechny szacunek w branży muzycznej. Do fanów ABBY należeli nawet członkowie punkrockowej formacji Sex Pistols, a Bono z U2 nazwał ją "jedną z najlepszych popowych grup, jakie kiedykolwiek istniały".

Jesienią 2021 roku, po 40 latach milczenia, ABBA wydała nowy album "Voyage", zapowiadając przy tym serię koncertów pod takim samym szyldem. Pierwszy z nich odbędzie się już w piątek, 27 maja, w specjalnie do tego celu wybudowanej hali w Londynie. Zapowiada się muzyczne show, jakiego świat dotąd nie widział, w czterema awatarami w rolach głównych. Stworzono je przy użyciu najnowocześniejszej dostępnej technologii, z aktywnym udziałem Agnethy, Björna, Benny'ego i Fridy. Muzycy przez kilka tygodni śpiewali i tańczyli odziani w specjalne kostiumy naszpikowane czujnikami pozwalającymi na wierne odwzorowanie ich scenicznych ruchów. Wirtualnym awatarom będzie towarzyszył dziesięcioosobowy zespół złożony z żywych muzyków.

ABBA w serwisie specjalnym – mnóstwo świetnej muzyki i ciekawe słowo

Aby przypomnieć sobie, jak ważną rolę w historii popkultury XX wieku odegrała ABBA (lub poznać ten zespół, jeśli ktoś jakimś cudem jeszcze go nie zna), warto zajrzeć do serwisu specjalnego stworzonego przez portal Polskiego Radia. Jest on podzielony na siedem części, obejmujących różne aspekty działalność kwartetu:

  1. Super trupa – o tym, jak czworo popularnych szwedzkich muzyków stworzyło najsłynniejszą grupę w historii Szwecji
  2. Zwycięzca bierze wszystko – o spektakularnym triumfie w konkursie Eurowizji w 1974 roku, który otworzył ABBIE wrota do międzynarodowej kariery
  3. Pieniądze, pieniądze, pieniądze – o niebotycznych nakładach płyt zespołu, które zapewniły bogactwo jego członkom i o pamiętnej wizycie w Polsce, za którą nie wzięli ani grosza
  4. Królowa tańczy – o pewnym wielkim przeboju, który porwał do tańca nawet angielską królową
  5. Zerwać nigdy nie jest łatwo – o wielkiej miłości pomiędzy muzykami i rozstaniach, które doprowadziły ostatecznie do rozpadu grupy
  6. Mamma mia! – o niesłychanych historiach związanych z ABBĄ i musicalu, który zawojował świat
  7. Ciągle w was wierzymy – o wielkim powrocie, teraźniejszości i możliwej przyszłości zespołu

Nie zapominamy oczywiście o najważniejszej rzeczy, jaką dała nam ABBA, czyli muzyce. Dlatego częścią serwisu specjalnego jest internetowe radio ABBA Non Stop, przez całą dobę nadające utwory z repertuaru zespołu. Są tam też solowe nagrania jego członków oraz interpretacje piosenek szwedzkiego kwartetu w wykonaniu innych artystów. A wszystko to przeplatane jest komentarzami Romana Czejarka, dziennikarza radiowej Jedynki i wielkiego fana ABBY.  

kc


Zobacz więcej na temat: ABBA muzyka hp W POLSKIM RADIU
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem