more_horiz
Polskie Radio

W Dzień Matki - m.in. licytacje na pomoc Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 19:00
Przez cały dzień - licytacje w ramach akcji Matki Matkom. Z okazji Dnia Matki sprawdzimy też jakie przywileje posiadają mamy w polskim społeczeństwie i jaka jest ich rola w obecnym świecie. Sprawdzimy, jakie atrakcje czekają na nas podczas Warszawskich Targów Książki a także, jaki program i atrakcje przygotował Krakowski Festiwal Filmowy, poświęcony filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom.
Studio emisyjne Programu 1 Polskiego Radia.
Studio emisyjne Programu 1 Polskiego Radia.Foto: Polskie Radio
logo

Sytuacja na wschodzie - śledzimy sytuację w Ukrainie; informacje po ukraińsku pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień po 10.00 i po 17.00. 

Przez cały dzień – licytacje w ramach akcji Matki Matkom. Akcję wsparło wielu wybitnych i znanych ludzi, mi. in.: Iga Świątek, Robert Lewandowski, Wilfredo León, Jan-Krzysztof Duda, Adam Sztaba, a także Pierwsza Dama RP Małżonka Prezydenta Pani Agata Kornhauser-Duda. Przekazali oni niezwykłe przedmioty, które już teraz można obejrzeć na stronie licytacjadlaukrainy.polskieradio.pl. Całodzienną licytację ww. przedmiotów, na antenie Programu 1 Polskiego Radia, 26 maja, w Dniu Matki, poprowadzą Karolina Rożej i Daniel Wydrych. Finał licytacji, w audycji specjalnej między 19.00 a 20.00. 

06.00-09.00 - "Sygnały dnia" - zapraszają Henryk Szrubarz i Grzegorz Jankowski 

W audycji miedzy innymi polityczne rozmowy -  o godzinie 7.15 z Henrykiem Kowalczykiem, wicepremierem i ministrem rolnictwa oraz o godzinie 8.15 - z Olgą Semeniuk, wiceminister rozwoju. ​ 

09.00-12.00 - "Cztery pory roku" - zaprasza Roman Czejarek 

W audycji m.in. o wpływie rosyjskiej inwazji na Ukrainę na międzynarodową sytuację w kosmosie. W związku z obecną sytuacją pojawia się pytanie o przyszłość Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Powstała ona w wyniku połączenia projektów budowy rosyjskiej stacji Mir-2, amerykańskiej Freedom oraz europejskiej Columbus. Pierwsze moduły stacji zostały wyniesione na orbitę i połączone ze sobą w 1998 roku. Pierwsza stała załoga zamieszkała na niej w roku 2000. Gościem audycji - Rafał Grabiański z portalu Urania - Postępy Astronomii.

Zajmiemy się także konsekwencjami tegorocznej suchej wiosny. Ostatnie opady deszczu wcale nie likwidują problemu – niektóre gminy w Polsce już zdecydowały się na ograniczenie podlewania trawników czy ogrodów.

Ponadto w audycji, dwa razy w każdej godzinie, pojawiać będę się relacje z aukcji charytatywnej na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Do wylicytowania m.in. biżuteria pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, piłka z podpisem Igi Świątek, koszulka Roberta Lewandowskiego czy batuta Adama Sztaby. Aukcję w godz. 8.00-19.20 poprowadzą Karolina Rożej i Daniel Wydrych. Finał można będzie śledzić w audycji specjalnej, która rozpocznie się o godzinie 19.00.

Nie zabraknie także naszych stałych punktów: konkursów "Od małego dla dużego" i "A to kto to?" oraz kolejnego odcinka słuchowiska na podstawie "Emancypantek" Bolesława Prusa.

21.05 - Słuchowisko w Jedynce / "Dźwięki i głosy"  

Kolejne premierowe słuchowisko z cyklu "Współczesna dramaturgia Ukrainy" - "Dźwięki i głosy" autorstwa Ołeksandry Hromowej, w adaptacji i reżyserii Maksymiliana Rogackiego. To historia współczesnej Ukrainy obecna w wątkach bohaterów. Opowieść, z początku o zdradzie małżeńskiej, zamienia się w historię o stracie, samotności, o romantycznej walce, skazanej na porażkę, o ludzkim egoizmie, ale ponad wszystkim autorka rozciąga widmo nadciągającej bezszelestnie, niczym malowana na niebie łuna, czarnobylskiej apokalipsy. W obsadzie: Lidia Sadowa, Grzegorz Kwiecień, Milena Suszyńska, Ewa Domańska, Marta Kurzak, Dominik Łoś, Barbara Zielińska, Maksymilian Rogacki.


LITERATURA W JEDYNCE:

10.35 - "Emancypantki" Bolesława Prusa - nagranie z 1974 roku.

21.45 - "Chłopi" Władysława Reymonta w interpretacji Krzysztofa Gosztyły (Radiobook).

23.50 - W ramach Roku Polskiego Romantyzmu prezentujemy "Listy z podróży" Antoniego Edwarda Odyńca, poety, tłumacza, filarety, przyjaciela Adama Mickiewicza. Podróż tę odbyli razem przez Niemcy, Szwajcarię i Włochy w roku 1829. Czyta Piotr Adamczyk.  

logo

00.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzi Rafał Księżyk

00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Maria Konopnicka w 180. rocznicę urodzin - aud. Doroty Gacek

01.00-02.00 - "Fantazja polska" (powtórzenie) - prowadzi Konrad Handschuh

Mieczysław Karłowicz, Serenada C-dur op.2   20:58 wyk. Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus dyr. Agnieszka Duczmal; Szymon Laks - Poemat na skrzypce i orkiestrę, wyk. Kaja Danczowska-, Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Jakub Chrenowicz; Bolesław Szabelski - Concertino na fortepian i orkiestrę wyk. Zbigniew Raubo, Orkiestra Filharmonii Slaskiej, dyr. Mirosław Jacek  Błaszczyk

02.00-06.00 - "Muzyczna noc Euroradia" - prowadzi Marek Zwyrzykowski

Carl Friedrich Abel, Joseph Haydn, Johann Christian Bach, Ottorino Respighi, Giovanni Pierluigi da Palestrina, Gustav Holst, Jan van Gilse, François Couperin, Franz Schubert, Georg Friedrich Haendel, Edward Grieg.

06.00-07.00 - "Fantazja polska" (premiera) - prowadzi Konrad Handschuh

Feliks Nowowiejski Symfonia nr 2, wyk: Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, dyr. Łukasz Borowicz; Henryk Wieniawski - Koncert skrzypcowy d-moll nr 2 op. 22 wyk. Mariusz Patyra, Sinfonia Iuventus dyr. Gabriel Chmura.

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Paweł Siwek  

Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez na świecie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Jego trzon stanowią trzy równorzędne konkursy: dokumentalny, krótkometrażowy oraz polski. Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Festiwal co roku odwiedza ok. 900 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz liczna krakowska publiczność. O programie festiwalu i jego najciekawszych prezentacja, opowie na naszej antenie dyrektor Festiwalu - Krzysztof Gierat o godz. 9.30. 

Ponadto w audycji: "Rajzefiber" - wystawa w Muzeum Sztuki w Łodzi, Festiwal Organu plus w Gdańsku i Pierwsza Lubelska Scena Poetycka. 

10.00-13.00 - "Kanon Dwójki" - prowadzi Marcin Majchrowski

10.00-11.00 - "Znacie, to posłuchajcie" - Jan Sebastian Bach/Johannes Brahms Chaconne z II Partity d-moll BWV 1004, wyk. Alexandre Kantorow - fortepian

11.10-12.00 - Dora Pejačević Koncert fortepianowy g-moll op. 33, wyk. Peter Donohoe - fortepian, BBC Symphony Orchestra, dyr. Stephen Bryant

12.05-12.45 - Franciszek Lessel Grand Trio op. 4, wyk. Ensemble Dialoghi

12.45-13.00 - "Głosy z przeszłości" / Jerzy Trela

13.00-15.00 - "Koncerty w porze lunchu" - prowadzi Róża Światczyńska

Koncert galowy z udziałem Piotra Beczały ( 14.04 2009, Aula UAM w Poznaniu)

Ludwig van Beethoven Coriolan - uwertura op. 62; Charles Gounod Salut! demeure chaste et pure - cavatina Fausta z III aktu opery "Faust"; Walc z II aktu opery "Faust"; L’amour, L’amour - Ah ! leve-toi soleil - cavatina Romea z opery "Romeo i Julia"; Jules Massenet Werter - preludium do opery; Traduir ! Pourquoi me reveiller? - aria Wertera z III aktu opery "Werter"; Gaetano Donizetti - uwertura do opery "Napój miłosny"; Una furtive lagrima - romans Nemorina z II aktu opery "Napój miłosny"; Uwertura do opery "Linda z Chamonix"; Tombe degl’avi miei - Fra poco a me ricovero - recytatyw i aria Edgara z III aktu opery "Łucja z Lammermooru"; Giuseppe Verdi - uwertura do opery "Moc przeznaczenia"; Lunge da Lei - De miei bollenti spiriti - Oh mio rimorso - recytatyw, aria i stretta Alfreda z II opery "Traviata"; Stanisław Moniuszko Cisza dokola, noc jasna - aria Stefana z III aktu opery "Straszny dwór". 

Wyk. Piotr Beczała - tenor, Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, dyr. Łukasz Borowicz. 

16.00-18.00 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla

"(...) to komiksowa opowieść o determinacji, odwadze i sprycie Polaków, którym udało się stworzyć siatkę konspiracyjną obejmującą tereny od Maroka po Libię, mając za przykrywkę... fabrykę płatków owsianych." - to fragment opisu pierwszego tomu nowej serii "Ekspozytura "Rygor"" zatytułowanego „Goście hotelu Arago". Akcja komiksu rozgrywa się w Algierze w 1941. Opowiada - inspirowaną faktami - historię organizacji wywiadowczej "Rygor". Tytułowi goście hotelu Arago to tajemnicze postaci: niemiecki prowokator, francuscy agenci i polscy szpiedzy. Łączy ich bezwzględna walka o bezcenne informacje... O komiksie porozmawiamy z jego autorami: scenarzystą - Tobiaszem Piątkowskim i rysownikiem - Markiem Oleksickim.

Sprawdzimy, jakie atrakcje czekają na nas podczas Warszawskich Targów Książki, które rozpoczynają się dziś i potrwają do 29 maja. Odwiedzimy cerkiew w Bartnem w Beskidzie Niskim. Zaprosimy do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na koncert inscenizowany "Quo vadis" Feliksa Nowowiejskiego w reżyserii Piotra Półtoraka. Z Wojciechem Plewińskim porozmawiamy o wystawie "Nieulotne".

17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" - aud. Michała Szułdrzyńskiego

Wojna to skrajny przykład rozwiązywania konfliktów za pomocą przemocy. Ale różne przejawy agresji obserwujemy w wielu sytuacjach również w czasie pokoju. Według ekspertów przemoc jest głęboko wpisana w naszą kulturę - porozmawiamy o tym z prof. Andrzejem Zybałą, politologiem, ekspertem ds. polityki publicznej ze Szkoły Głównej Handlowej.

18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Andrzej Zieliński

19.00-22.00 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Magdalena Łoś

Elżbieta Chojnacka in memoriam. Elżbieta Chojnacka - klawesyn, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Strugała Tadeusz (Katowice, 20.02.2011). Francis Poulenc Concert champêtre FP 49, Richard Strauss Don Juan op.20. 

Międzynarodowy Dzień Muzyki - koncert pamięci Wandy Landowskiej w setną rocznicę urodzin (Warszawa, Filharmonia Narodowa, 1.10.1979) Elżbieta Chojnacka - klawesyn, Elżbieta Gajewska - flet, Stanisław Malikowski - obój, Paweł Pacanowski - klarnet, Jan Stanienda - skrzypce, Jerzy Klocek – wiolonczela, Polska Orkiestra kameralna, dyr. Jerzy Maksymiuk. 

Józef Haydn 44. Symfonia e-moll Hob. I/44 "Trauer-Symphonie"; Manuel de Falla Koncert - na klawesyn i pięć instrumentów; Jan Sebastian Bach V Koncert Brandenburski D-dur BWV 1050

21.00-22.00 - Wniebowstąpienie Pańskie, Nabożeństwo Kościoła Ewangelicko-Reformowanego

22.00-23.00 - "Muzyczny wieczór" / "Przypadki Bacha" - prowadzi Ewa Pobłocka

23.00-00.00 - "Nocna strefa" - prowadzą Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

LITERATURA W DWÓJCE: 

11.00-11.10 - "To się czyta" - Kazimierz Orłoś "Powrót", czyta Andrzej Mastalerz.

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" - Joseph Conrad "Jądro ciemności", przekład Aniela Zagórska, czyta Andrzej Łapicki.

19.15-19.30 - "Książka do słuchania" - Józef Mackiewicz "Sprawa pułkownika Miasojedowa", czyta Mariusz Benoit.


logo

"Informacje po ukraińsku w Trójce" od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, w piątek o godz. 10.30, 14.30 i 18.00, a w weekendy o godz. 11.00, 15.00 i 18.00. 


00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Michalina Szymborska 

Gościem audycji Krzysztof Logan Tomaszewski. Czy uważa się za człowieka renesansu. Skąd czerpał natchnienie? Jak powstawały największe przeboje takie jak "Już nie ma dzikich plaż" czy "Rajski ptak". Jak wpłynął na jego twórczość pobyt na emigracji? Jakie wskazówki znajdziemy w książkach: "Zawsze możesz powrócić", "Bohdan Tomaszewski - poeta mikrofonu", "Ecstasy - 10 opowiadań o miłości", "Zawodowiec" - Bohdan Tomaszewski, "Odpoczynek Casanovy" - 21 opowiadań, "Najpiękniejsi są Kochankowie". 

02.00-03.00 - "Od punka do franka" - Radosław Okrasko

03.00-05.00 - "Między dniem a dniem" -  Łukasz Szwed 

05.00-06.00 - "Trójka budzi: off" - Michał GrabKowski

06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Tomasz Miara 

W audycji o akcji charytatywnej dla matek i dzieci z Ukrainy, które ucierpiały w wyniku napaści Rosji. Dzięki akcja Polskiego Radia i Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR chcemy pozyskać fundusze na rzecz Narodowego Szpitala w Kijowie. Licytację wsparły wybitne postaci świata sportu i kultury, w tym m.in.: Iga Świątek, Robert Lewandowski, Wilfredo León, Jan-Krzysztof Duda i Adam Sztaba.  

Z okazji Dnia Matki sprawdzimy też jakie przywileje posiadają mamy w polskim społeczeństwie i jaka jest ich rola w obecnym świecie. Z jakimi przeciwnościami muszą się mierzyć? Rozmowa z mamami i dziećmi, a także z Minister Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej. Z kolei Dzień Matki w Polsce jest obchodzony 26 maja, a na Ukrainie - 8 maja. Ukraińskie mamy świętują w Polsce podwójnie. Przypomnimy, że z powodu wojny setki tysięcy z nich, razem z dziećmi musiało uciekać ze swojego domu biorąc na siebie trud zabezpieczenia i ochrony siebie i dzieci.  

W audycji także o programie, dzięki któremu więcej rodzin będzie miało szansę na własne mieszkanie. Rodzice, z jednym dzieckiem obniżą swoją radę kredytu o nawet 600 zł.  Im liczniejsza rodzina, tym dopłata będzie wyższa.   

08.45-09.00 - "Salon Polityczny Trójki" - Beata Michniewicz  

Gościem Marek Ast z Prawa i Sprawiedliwości. 

09.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Katarzyna Cygler   

12.00-13.00 - "Nasza tonacja" - Łukasz Ciechański

13.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Witold Lazar  

W audycji m.in. "Informator ekonomiczny", a w nim o kredytach bez wkładu własnego oraz o sektorze kosmicznym, który okazuje się być czarnym koniem polskiej innowacyjności. W cyklu też podsumowanie kończącego się w Davos Forum Ekonomicznego.

15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Karol Gnat  

18.45 - Reportaż w Trójce / "Uśmiech i łzy mamy" Adama Bogoryja Zakrzewskiego. To reportaż o ukraińskich mamach, które znoszą trudy uchodźstwa bez wsparcia swoich mężów. O tym - jak wspaniale radzą sobie w tej wyjątkowej sytuacji. To zarówno kobiety, które z dwójką dzieci i bagażami przekraczają granicę, jadąc w nieznane, które potrafią zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom i zachować uśmiech na twarzy, nawet gdy zostały opuszczone przez mężów, czy muszą znieść wraz z dziećmi trudy podróży czy znieść oczekiwania przez kilka dób w samochodzie podczas powrotu do domu. Na Ukrainę wróciło już ponad milion trzysta tysięcy uchodźców. To także kobiety, które zdecydowały się mimo trudu podróży na początku wojny na dotarcie do Polski by tu bezpiecznie urodzić dziecko. 

19.00-20.00 - "W tonacji Trójki" - Marek Wiernik

20.00-21.00 - "Strefa rockendrola..." - Michał Owczarek

21.00-22.00 - "Klub Trójki" - Piotr Gontarczyk  

Historia, działalność i przesłania dla współczesności jednej z ważniejszych organizacji opozycyjnych lat 80. - Konfederacji Polski Niepodległej, oraz działalność tej partii w początkach III RP. O tym w rozmowie z doktorem Grzegorzem Wołkiem (IPN), badaczem najnowszej historii Polski, przygotowującym książkę na temat działalności KPN.  

22.00-23.00 - "Ossobliwości muzyczne" - Wojciech Ossowski

23.00-00.00 - "Zimna fala" - Michał Migała

logo

22.06 - "Nakręceni - magazyn premier" - zapraszają Łukasz Adamski i Piotr Gociek

W audycji prowadzący omawiają nowości filmowe. Tym razem będą to dwie produkcje HBO: "Boscy" i "Punkt wrzenia".

23.35 - "Weekend kulturalny" - zaprasza Maja Kluczyńska

Wkrótce (od 9 do 12 czerwca) w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Muzyka Świata. Przez cztery dni stołeczny klub "Stodoła" będzie emanował wielokulturowymi brzmieniami Europy i Afryki. Uczestnicy wybiorą się w wyjątkową muzyczną wędrówkę po tych kontynentach, przez różne gatunki i style muzyczne: od muzyki tradycyjnej, poprzez klasyczną do elementów popu i free jazzu. O tym wydarzeniu opowie Milo Kurtis - muzyk i  dyrektor artystyczny Festiwalu.

 

logo

06.00-09.00 - "Pierwsze słyszę" - Mateusz Kulik

Z Adrianną Kaczmarek z Fundacji Dobra Sieć porozmawiamy o publikacji "Stypendia przyszłości: Praktyczny poradnik o programach stypendialnych".

12.00-13.00 - "Stacja Nauka" - Weronika Puszkar

W cyklu "Skąd ta nazwa?" o nazwie miasta Bydgoszcz. Czy pochodzi od kogoś o imieniu Byd i Gost, a może od jednego złego ducha Bad Ghost?  

13.00-14.00 - "Muzyczny lunch" - Ula Kaczyńska 

W audycji m.in. przedstawimy kulisy powstania utworu "Weda" ShatyQS.

20.00-21.30 - "Strefa prywatna" - Kuba Jamrozek 

Czy młodzi ludzie wierzą w magię? Jak na postrzeganie magii wpłynęła pandemia? Czy istnieje związek między wiarą w magiczne kamienie i podatnością na fake newsy? Czy miłośnicy "cudownych kamieni" mogą być przy okazji niebezpiecznymi internetowymi trollami?

22.00-00.00 - "Tłusty czwartek" - GrubSon 

Muzyka hip-hop w bardziej wiosennym wydaniu. W audycji  m.in. Kendrick Lamar, DJ BRK, Miły Atz. Będzie trochę słonecznej Kalifornii, trochę "starej szkoły" i mnóstwo pozytywnych wibracji. 


LITERATURA W CZWÓRCE:

10.45 - "Lektura w Czwórce" - "Wanda: opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz” Anny Kamińskiej. Fragmenty biografii czyta Marta Wągrocka z Teatru Narodowego.  


logo

07.00-10.00 - "Poranek w PRD" - Czy łatwo być mamą słonia, lwa albo kurczaka? Jak zwierzęta opiekują się swoimi dziećmi? Czy kangury rzeczywiście rodzą się z torby na brzuchy? Ile dzieci ma przeciętna mama-tuńczyk? Jak długo mama-orangutan opiekuje się swoimi dziećmi? W Poranku sprawdzimy, jak zachowują się najtroskliwsze zwierzęce mamy.

11.00-12.00 - "Leszek i Miś Michaś" - Dowiemy się skąd pochodzi święto Dnia Mamy oraz czy w innych krajach również obchodzi się je 26 maja. Podpowiemy pomysły na własnoręcznie zrobione prezenty dla naszych mam.

15.00-17.00 - "Popołudnik w PRD" - W tak ważnym dniu, najpierw rozwiążemy nasze głosowanie internetowe na najlepszą piosenkę dla mamy, a później, poszukamy skojarzeń i synonimów do słowa "mama".

21.00-23.00 - "Strefa rodzica" - Mama-nauczycielka. O tym, jak wygląda łączenie tej pracy z obowiązkami domowymi i czy rodzic-nauczyciel może łatwiej pomóc własnemu dziecku. Goście: Olga Woźniak - dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej Eureka, Monika Grotkowska - nauczycielka z Wolnej Szkoły Demokratycznej Bullerbyn, Barbara Lew - nauczyciel języka angielskiego.


.

08.00 - "Laureaci nagrody PR" - Anna Skulska   

Bohaterką audycji będzie Ewa Pobłocka - laureatka V nagrody na X Konkursie Chopinowskim (1980) oraz nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków.

18.00 - "Romantyczne brzmienia" - Magdalena Łoś [PREMIERA]

W audycji posłuchamy m.in. najnowszego nagrania III Symfonii F-dur Johannesa Brahmsa w wykonaniu Gewandhausorchester Leipzig pod batutą Herberta Blomstedta oraz utworów Saint-Saensa w ujęciu Alexandre'a i Jean-Jacque'a Kontorowów. Nie zabraknie również muzyki Fryderyka Chopina - znakomity Nelson Goerner i jego interpretacje Ballady As-dur oraz Nokturnu fis-moll op. 48/2. 

22.00 - "Czarne na białych" - Jakub Puchalski

Autor naszkicuje portret jednej z największych indywidualności pianistycznych XX wieku – Shury Cherkassky’ego. W programie m.in. Sonata h-moll i Etiudy op. 10 Fryderyka Chopina. 

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem