more_horiz
Polskie Radio

Aerosmith odwołuje koncerty. Steven Tyler na odwyku

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 13:25
Grupa Aerosmith zmuszona była odwołać zaplanowaną na lato serię koncertów w Las Vegas, po tym, jak jej wokalista Steven Tyler ponownie pogrążył się w narkotykowym nałogu. Już wcześniej ogłoszono, że nie dojdzie do skutku europejskie tournée amerykańskich weteranów rocka.
Steven Tyler (Aerosmith)
Steven Tyler (Aerosmith)Foto: shutterstock.com

"Jak wielu z was wie, nasz ukochany brat Steven od wielu lat pracował nad swoją trzeźwością" – od takich słów rozpoczyna się komunikat opublikowany w mediach społecznościowych przez zespół Aerosmith. Dalej czytamy o operacji stopy, która wywołała u wokalisty taki ból, że ponownie sięgnął po narkotyki, po dziesięcioletniej przerwie od ich używania.

Po tej wpadce Tyler dobrowolnie zgłosił się do kliniki odwykowej, a grupa musiała odwołać koncerty w Las Vegas, zaplanowane na czerwiec i lipiec tego roku. We wrześniu Aerosmith ma wrócić na scenę. "Dziękujemy wam za zrozumienie i wsparcie udzielane Stevenowi w tym okresie" – napisali muzycy zespołu na koniec oświadczenia.

Wsparcie z pewnością przyda się wokaliście, który ma długą historię walki z uzależnieniem od narkotyków. Wspólnie z gitarzystą Aerosmith Joe Perrym już w latach 70. dorobili się przydomku "toksyczne bliźniaki". W swej autobiografii "Does the Noise in My Head Bother You?" Tyler wyznał, że na narkotyki wydał w życiu około 6 mln dolarów.

Na początku tego roku grupa Aerosmith odwołała definitywnie dwukrotnie przekładaną trasę koncertową po Europie, tłumacząc się przeszkodami natury logistycznej. W zamian za to zakontraktowano półroczną serię występów w sali Dolby Live w Las Vegas, mającą uświetnić 50-lecie zespołu. Jej pierwsza część została właśnie anulowana ze względu na niedyspozycję Stevena Tylera.

kc

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem